Kırşehir'in yazılı ve görüntülü basın mensupları, Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık tarafından organize edilen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Öğretmenevi'nde düzenlenen kahvaltıya Kırşehir Valisi H.Mete Buhara, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Sadık Gülecen, İl Emniyet Müdürü Erdoğan Kartal, Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özata, Üniversite Genel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter ve çok sayıda basın mensupları katıldı.

VALİ BUHARA, BASIN MÜZESİ'NE TAM DESTEK VERDİ

Gerçekleşen kahvaltılı toplantıda konuşan Kırşehir Valisi H.Mete Buhara, "Gazeteci arkadaşlarımızın yaptıkları işin ne kadar önemli olduğununu farkındayız. Gece gündüz demeden 7/24 haberin peşinde, doğrunun peşinde, kamuoyunu aydınlatmak adına koşturan çok değerli arkadaşlarımızla birlikte olduk. Bu vesileyle çoluk çocuk demeden büyük insanlık dramına sebep olan İsrail'in saldırısında hayatını kaybeden dünya ölçeğinde onlarca gazetecimiz de var. Onlara da Allah'tan rahmet diliyorum. İsrail'i bir kez daha lanetliyoruz. İnşallah şartların daha iyi olduğu, çalışan gazetecilerin şartlarının daha iyi korunduğu günlere, yıllara diliyoruz. Hem gazete sahiplerinin, hem çalışanlarının bir bütün olduğunu, her iki tarafında hakkaniyet ölçüsünde bir paylaşım içerisinde olacağını biliyoruz. Basın Müzesi'nin yapılması içinde valilik olarak elimizden gelen desteği sağlayacağız. Eğer önümüzdeki yıl itibariyle eğer imkan olursa hem müzemizin hem yerimizin hakedilmiş olarak bir arada olmasını bende arzu ediyorum. Bu vesileyle bir kez daha çalışan gazeteciler gününü kutluyorum" dedi.

BAŞKAN YANIK: "BU MÜCADELENİN GERÇEK NEFERLERİ SİZLERSİNİZ"

KAEÜ’de“Ne Sigaraya Ne de İsrail’e Bağımlı Değiliz” Yürüyüşü KAEÜ’de“Ne Sigaraya Ne de İsrail’e Bağımlı Değiliz” Yürüyüşü

Kırşehir Basın Konseyi Başkanı Sait Yanık, Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada; "10 Ocak 1961 yılında yasalaşan gazeteciler günü, çalışanların medya patronlarına karşı vermiş olduğu bu mücadeleden dolayı asıl bu mücadelenin neferleri sizlersiniz. Çok zor şartlar altında görevlerinizi yerine getiriyorsunuz. 2023 yılında da katil İsrail tarafından öldürülen 61 gazeteciye de Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün arkadaşlarımızın da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.

Yazılı ve görsel basının bir araya geldiği toplantı karşılıklı istişarelerle devam etti.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)