MUHARREM ERTAŞ’I  YARIN ANIYORUZ MUHARREM ERTAŞ’I YARIN ANIYORUZ

Kırşehir Aile Hekimleri Derneği, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla, Kırşehir'de görev yapan aile hekimlerinden oluşan bir video klip hazırladı.
Kırşehir Aile Hekimleri Derneği 29 Ekim, Cumhuriyetin 100. yılı dolayısıyla hazırladığı video klipte şehirde görev yapan aile hekimleri 100. yıl mesajını iletti.
Kırşehir Aile Hekimleri tarafından yayınlanan mesajda; "Aziz Milletimizin inanç, cesaret, kahramanlık ve fedakârlıkla kurduğu Cumhuriyet’imizin 100’üncü yıl dönümünü büyük bir gurur ve sevinçle kutluyoruz.
Bizler esarete ve dayatmalara rıza göstermeyen Türk Milletinin, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı kurtuluş savaşının tarihte benzeri görülmemiş bir kahramanlık destanı olduğunun farkındayız.
Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Daima ilerici ve devrimci fikirlere önderlik etmiş olan tıbbiyenin mümessili olan genç” diye hitap ettiği Hikmet Boranlar ; “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” dediği Türk hekimleriyiz
Bizler tarihimizden aldığımız ilhamla, ecdadımızdan aldığımız değerler ve mirasla yarınlarımıza umutla koşmaya, Ay-Yıldızlı Al Bayrağımıza rüzgâr olmaya, istiklalimizi, cumhuriyetimizi korumaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz ve genç nesillerimize daha güçlü ve daha sağlıklı yarınlar bırakacağız.
Bu duygu ve inançla 100. yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, terörle mücadelede şehit olan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyor, yüzüncü yıldan sonsuza dek yaşasın cumhuriyet! diyoruz" ifadelerine yer verildi.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)