Teknoloji, modern dünyanın en belirleyici olgularından biridir. Üniversiteler ise teknoloji transfer ofisleriyle teknoloji odaklı girişimlerin, kamu kuruluşlarının bir araya gelmesine bilgi ve inovasyon üretimine katkı sunar. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde bu kapsamda alana değer kazandırmak adına KAEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş başkanlığında Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) öncülüğünde birçok kamu Kurumların AR-GE çalışma koordinatörleriyle bir araya geldi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi senato salonundaki toplantıya Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi, İlçe Kaymakamlıkları, Jandarma Komutanlığı, TSE, KOSGEB, Ziraat Odası, Ticaret ve Sanayi Odası, Özel İdare, KIRGAZ, İl müdürlükleri; Milli Eğitim, Tarım ve Hayvancılık, Sağlık, Kültür ve Turizm, Aile ve Sosyal Politikalar gibi şehrin önde gelen birçok kuruluşu iştirak etti. Toplantı gündeminde kurumların Araştırma-Geliştirme (AR-GE) çalışmalarındaki tecrübelerinin paylaşımı, kurumlar arası AR-GE çalışmalarının belirlenmesi, kurumların Üniversitemizden beklentileri gündem maddeleri oldu.

Kırşehir'e 30 öğretim üyesi alınacak Kırşehir'e 30 öğretim üyesi alınacak

AR-GE çalışmalarında koordinasyonunun sağlanması ile ilimizin gelişimi ve büyümesine katkıda sağlayacak çalışmaların kısa sürede ortaya çıkacağına vurgu yapan Prof. Dr. Ali Güneş, tüm katılımcılara katılımları ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez