Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yılı Mezunlarını uğurlamaya hazırlanıyor.

Üniversitede eğitim-öğretim hayatlarını tamamlayan binlerce öğrenci, 29 Haziran 2024 tarihinde keplerini gökyüzüne atarak mezuniyetlerini kutlayacaklar. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi stadyumunda öğrencilerimizin ailelerinin de katılacağı mezuniyet töreni görkemli bir şekilde kutlanacak.

İlk olarak kortej yürüyüşü ile başlayacak olan mezuniyet program; halk oyunları gösterileri, üniversiteyi dereceyle bitiren öğrencilere belgelerinin verilmesi, Ahilik Yemininin edilmesi, bayrak-flama devir teslimi, keplerin havaya atılmasıyla ve konserle devam edecek.

29 Haziran 2024 tarihinde saat 17.00’de başlayacak olan mezuniyet törenine öğrencilerimizin aileleri ve Kırşehirli vatandaşlar da davet edildi.

FAKÜLTELERDE BİREYSEL MEZUNİYETLER KUTLANIYOR

Kırşehir'de yasa dışı silah ticareti yaptıkları iddiasıyla 4 şüpheli yakalandı Kırşehir'de yasa dışı silah ticareti yaptıkları iddiasıyla 4 şüpheli yakalandı

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde genel mezuniyet programının yanı sıra fakültelerin bireysel hazırladıkları mezuniyetler de kutlanıyor. Geçtiğimiz hafta Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik ile Çocuk Gelişimi Bölümlerinin hazırladığı mezuniyet programları coşkulu bir şekilde kutlandı.

Yine bireysel olarak mezuniyet kutlaması yapacak fakülteler arasında 28 Haziran 2024 tarihinde Tıp Fakültesi ile 29 Haziran 2024 tarihinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik Bölümü yer alıyor. Mezuniyet programları ailelerin de katılımı ile görkemli bir şekilde kutlanmaya devam edecek.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, öğrenci sayılarının 21 bine ulaştığını belirterek, 2024-2025 yılında hedeflerinin bu sayıyı daha da arttırmanın yanında eğitimde ve başarıda kaliteyi daha üst noktala çıkarmak olduğunu ifade etti.

Kalite çalışmalarıyla örnek olan bir üniversite olduklarını da belirten Karahocagil, AYDEP ve BKYS yazılımları çeşitli üniversitelere satılmak suretiyle bilimsel olarak yapabileceklerini de ortaya koyduklarını söylerine ekledi.

Kaynak: (HABER MERKEZİ)