Serdar Güneş'ten o diziye tepki Serdar Güneş'ten o diziye tepki

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi (KAEÜ) İslami İlimler Fakültesi, Kayseri Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğinde Mevlid-i Nebi programı hazırladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program kapsamında davetliler için farklı etkinlikler sergilendi. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Hadis Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Sağlam; Peygamberimiz, İman ve İstikamet konulu söyleşi düzenledi.

Sağlam, Peygamber Efendimizin hayatından örnekler vererek, “Peygamber Efendimiz iyi anlatılmalı ve doğru anlanmalıdır” mesajı verdi. Söyleşinin ardından Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü Başkanı Prof. Dr. Kubiley Kolukırık ve korosu Türk Tasavvuf Musikisi Konseri verdi.

Programda son olarak Nal-i Şerif, Besmele-i Şerif, Hüsn-ü Hat’lardan oluşan ve oldukça dikkat çeken sergi gezildi. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Musa Özata ve Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, Kırşehir Eski Müftüsü Mehmet Yaman, akademisyenler ve öğrencilerin ilgi gösterdiği programda lokum ikramı da yapıldı. (HABER MERKEZİ)