Milletvekili Erkan: “Şehrimizde kurulacak fabrikalar-işyerleri ve mevcut iş sahalarına nitelikli eleman yetiştirip istihdama hazırlamayı amaçlıyoruz”

 

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile

İŞKURArasında “Mesleki Eğitim

İşbirliği” Protokolü İmzalandı…

 

Rektör Karahocagil: “Kırşehir halkına eğitim ve sertifikasyon hizmeti vereceğiz”

 

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aktif iş gücü hizmetleri kapsamında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile mesleki eğitim kursları düzenlenmesi ve nitelikli işgücünün temin edilmesi amacıyla iş birliği protokolü imzaladı.

Projenin mimarlarından Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan’ın da imza attığı protokol törenine Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş, Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ve Prof. Dr. Musa Özata ile basın mensupları katıldı.

ERKAN: “ŞEHRİMİZ DE KURULACAK FABRİKALAR-İŞYERLERİ VE MEVCUT İŞ SAHALARINA NİTELİKLİ ELEMAN YETİŞTİRİP İSTİHDAMA HAZIRLAMAYI AMAÇLIYORUZ”

İmza töreninde ilk konuşmayı Milletvekili Necmettin Erkan yaptı. Bu protokolün amacının istihdamın artırılması ve nitelikli meslek erbabının yetişmesi olduğunu dile getiren Erkan, vekil olduğu günden beri en büyük hedefinin memleketinde yeni iş olanakları sağlanması olduğunu söyledi. Bu protokolle hedeflerine biraz daha yaklaştıklarını ifade eden vekil Erkan sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Cumhurbaşkanımız öncülüğünde Türkiye Yüzyılında memleketimizi daha ileri taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Şehrimiz de kurulacak fabrikalar ve iş yerleri ile mevcut iş sahalarına nitelikli elaman yetiştirip istihdama hazırlamayı amaçlayan üniversitemiz ile İŞKUR arasındaki protokolle istihdam garantili kurslar düzenlenecek. İşi olmayan lise ve üniversite mezunlarımıza iş kazandırmak için onlara eğitim vererek belirli seviyelere taşıyacağız ve bunları takip edeceğiz” dedi.

REKTÖR KARAHOCAGİL: “KIRŞEHİR HALKINA EĞİTİM VE SERTİFİKASYON HİZMETİ VERECEĞİZ”

Rektör Karahocagil ise yaptığı konuşmada Sürekli Eğitim Merkezi ve Kariyer Merkeziyle Kırşehir halkına eğitim ve sertifikasyon hizmeti vereceklerini belirtti.

Eğitimlerini kendilerinin vereceğini ifade eden Karahocagil, daha sonraki sürecin İŞKUR aracılığıyla yürütüleceğini söyledi.

Sürecin olgunlaşma evresinde sürekli Kırşehir Milletvekili Erkan ve İŞKUR’la beraber çalıştıklarına dikkat çeken Karahocagil, ”Tüm ekiplerin bu işe kafa yormasıyla iş nihayete ermiş oldu. Böylelikle Kırşehir’e üniversitemizin bir katkısı da ortaya çıkmış ve hayata geçmiş olacak. Bu tür destekleri her zaman vereceğimizi söylemek isterim” diyerek sözlerini sonlandırdı.

PROTOKOLLE İSTİHDAMIN NİTELİKLİ, UZUN SÜRELİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASI HEDEFLENİYOR

Daha sonra Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Metin Ülgen Kaya’da bir konuşma yaparak Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’e emeklerinden dolayı teşekkür etti.

İstihdamın uzun süreli ve kalifiye olması hedefli imzalanan protokolle ekonomik büyümenin il ve ülke sathında sürdürülebilir olması hedefleniyor. (HABER MERKEZİ)

 

Ahi Evran Üniversitesi’nde Sağlık Okuryazarlığı Çalıştayı düzenlendi Ahi Evran Üniversitesi’nde Sağlık Okuryazarlığı Çalıştayı düzenlendi