Kırşehir'de ağıla giren kurtlar hayvanları telef etti Kırşehir'de ağıla giren kurtlar hayvanları telef etti

2024 yılı Destek AFAD Gönüllüsü Eğitimleri kapsamında Kırşehir AFAD İl Müdürlüğü toplantı salonunda afet farkındalık ve ilk yardım eğitimi verildi.

Temel AFAD Gönüllüsü eğitimlerini çevrimiçi olarak tamamlayan AFAD, gönüllülere talep etmeleri halinde Kırşehir AFAD İl Müdürlüğü eğitmenlerince AFAD gönüllüsü eğitimleri verilmekte olup, eğitimler yüz yüze gerçekleştiriliyor.

Destek AFAD Gönüllüsü eğitimlerinde afet farkındalık, enkaz alanına giriş teknikleri, tahliye ve tahliye türleri, ipler ve düğümler, hasta ve yaralı taşıma teknikleri ve kullanılan sedye çeşitleri, arama kurtarma aracı ve arama kurtarma malzemelerinin tanıtımı, arama kurtarma malzemelerinin uygulamalı eğitimi, çadır kurulumu, ilk yardım, insanı yardım, psikososyal destek ve yangına müdahale ve söndürme uygulaması eğitimleri veriliyor.

Ayrıca Kırşehir İl AFAD Müdürlüğü ilk yardım eğitim merkezi tarafından AFAD Gönüllüleri başta olmak üzere vatandaşlara yönelik sertifikalı ilk yardım eğitimleri düzenleniyor.

Kırşehir AFAD Müdürlüğünce gerçekleştirilen Destek AFAD Gönüllüsü eğitimleri ile olası afetlerde arama kurtarma ekipleri sahada destek olabilecek donanımda kişiler yetiştiriliyor. (HABER MERKEZİ)