Hakimler ve Savcılar Kurulu, 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi'ni yayımladı. Kararnameyle 4 bin 9'u adli, 290'ı idari yargı olmak üzere 4 bin 299 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

HSK 2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile birlikte yaklaşık iki yıldır Kırşehir Cumhuriyet Başsavcısı olarak görev yapan Soner Aygün Yargıtay Cumhuriyet Savcısı oldu. Adalet Komisyonu Başkanı ve Ağır Ceza Reisi Ömer Dadal ise Aksaray Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına getirildi.

Kırşehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na Çankırı Cumhuriyet Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Kırşehir Ağır Ceza Mahkemesi Ömer Dadal‘ın yenine Kırıkhan Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Yusuf Peker oldu.

2024 Yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi ile Kırşehir Admiyesi’nde görev yapan hakim ve savcılar arasında yapılan atamalara göre, Çankırı Hakimi Pınar Begüm Ener Kırşehir Hakimliği'ne, Muş Hakimi Muhammed Sarıgül Kırşehir Hakimliği'ne, Kahramanmaraş Hakimi Ayşegül Hatipoğlu Kırşehir Hakimliği'ne, Gölbaşı Hakimi Mehmet Kızılçardak Kırşehir Hakimliği'ne, Urla Cumhuriyet Savcısı Çağrı Başaran Oğuz Kırşehir Cumhuriyet Savcılığı'na Kırıkhan Cumhuriyet SavısıSare Peker Kırşehir Cumhuriyet Savcılığı'na  Ereğli Hakimi Vahide Saygılı Kırşehir Hakimliği'ne atandı.

Kırşehir'de görev yaparken başka il ve ilçelere atanan hakim ve savcıların isimleri ve görev yerleri ise şöyle:

Kırşehir Hakimi Enes Kırkoğlu Gümüşhane Hakimliği'ne, Kırşehir Sümeyra Acar Ayan Çaycuma Hakimliği'ne Kırşehir Hakimi Gizem Keleş Salmanlı Salihli Hakimliği'ne, Kırşehir Hakimi Çağrı Bölükbaşı Silvan Cumhuriyet Savcılığı'na,Kırşehir Hakimi Ahmed Furkan Özbağkıran Gölbaşı Hakimliği'ne atandılar.

“Karanlık geceyi aydınlık bir  sabahla buluşturan milletimizin  zaferinin adıdır 15 Temmuz” “Karanlık geceyi aydınlık bir sabahla buluşturan milletimizin zaferinin adıdır 15 Temmuz”

 

Muhabir: İLKNUR ÖNCÜ