2024 yılı eğitim faaliyetleri kapsamında, Kırşehir Adliyesi’nde afet farkındalık, yangına müdahale eğitimi, deprem anı uygulaması ve tahliye tatbikatı gerçekleştirildi.

KGK: Gazeteden ve haberden tasarruf olmaz KGK: Gazeteden ve haberden tasarruf olmaz

         Kırşehir Adliyesinde İl AFAD Müdürlüğü’nce gerçekleştirilen afet farkındalık eğitiminde; çevremizdeki riskler, afet ve acil durum planın hazırlanması, afete dirençli yapılar, ev içindeki riskler, toplanma ve barınma alanları, bölge dışı bağlantı kişisi belirleme, afet ve acil durum bilgi kartı, afet ve acil durum çantası, tahliye, yaşamsal mekâna geri dönüş, afet sonrası ilk saatler, afet ve acil durum oluşturabilecek tehlikeler, Türkiye’de meydana gelen doğal kaynaklı afetler, zorunlu deprem sigortası, sel, heyelan, çığ, yangın, ilkyardım, AFAD acil mobil uygulaması ve AFAD gönüllüsü konuları anlatıldı.

         Afet farkındalık eğitimi sonrası deprem anı uygulaması ve tahliye tatbikatı gerçekleştirilmiş, akabinde yangın söndürme cihazının tanıtımı yapılarak, yangına nasıl müdahale edileceği uygulamalı olarak gösterilmiştir.

          Kırşehir AFAD İl Müdürlüğü olarak, afetlere hazır ve dirençli bir Kırşehir için eğitimler hız kesmeden devam ediyor. (HABER MERKEZİ)

Editör: İlknur öncü