Sesimizi duyan var mı?

 Kira fiyatları durmuyor!

Kırşehir’de konut kiraları adeta fırladı. Kahramanmaraş ve 11 ilde yaşanan büyük deprem felaketinin ardından Kırşehir’de 10 binden fazla insanın yerleşmesiyle birlikte konut kiraları adeta cep yakıyor.

Bu yıl Kırşehir il genelinde 480 milyon liralık yatırım yapılacak Bu yıl Kırşehir il genelinde 480 milyon liralık yatırım yapılacak

İlimiz ve ilçelerinde boş bulunan konut sahiplerinin birkısmı evini depremzedelere hiçbir ücret almadan tahsis ediyor. Hatta birçoğu da evlerinin eksik olan eşyalarını hayırseverlerin katkıları ile gidermeye çalışırken, bazı ev sahiplerinin kiracılarını arayarak zam yapılmasını talep ettiği bildiriliyor. İsminin verilmesini istemeyen bir kiracı ev sahiplerini vicdanlı olmaya davet ederek, “Biz yıllardır kiracı olduğumuz eve her yıl zam yaparak oturuyoruz. Şimdi ev sahipleri bizleri arayarak bin 500 liraya oturduğumuz evin kirasını 4 bin lirayı çıkarmamızı istiyor. Böyle şey olur mu? Bu kadar zam yapmak hangi vicdana sığar. Depremden dolayı şehrimize gelen depremzedelerin çokluğunu görerek kira artışını bu kadar arttırmak vicdansızlık, fırsatçılık değil mi?” diyerek tepkilerini dile getirdiler. (HABER: BEYHAN BALLI)