Seçimler yaklaştıkça yakınlarım, dostlarım, öğrencilerim, dava ve yol arkadaşlarım soruyorlar" Kime oy vereceğiz? "diye.

Onlara, "Siz kime oy verirsiniz bilemem ama ben Ahilik Yönetim Sistemi esaslarını, kimin hayata geçirebileceğine inanırsam O'na oy vereceğim" diyorum. Bu esaslar ise;

KIRŞEHİR DE ERDOĞAN’LA YOLA DEVAM DEDİ KIRŞEHİR DE ERDOĞAN’LA YOLA DEVAM DEDİ

1- ADALET: Oy vereceğim Devlet Başkanı ve milletvekili her şeyden önce 'adil' olmalı. İnsanlara adaletle hükmetmeli, hak ve hukuka mutlak surette riayet etmelidir. Gerektiğinde, zalimin başına dert, mazluma sığınak olmalıdır.

2- EHLİYET/ LİYAKAT: Devlette bütün atama, yükseltme ve görevlendirmeler, ehliyet- liyakat ölçüleri içinde ve ahlâkı değerler esas alınarak yapılmalıdır. Emanet ehline verilmelidir.

3- DANIŞMA/ İSTİŞARE: Devlet Başkanı ve seçilecek kişi işinde ehil olanlarla istişare etmeli, alınacak kararlar böyle alınmalıdır.

5- Oy vereceğimiz Devlet Başkanı ve milletvekili "ahlâkı" hayatının merkezine koymalıdır. Her türlü ahlaksızlığa (yolsuzluğa, hırsızlığa, rüşvete, adaletsizliğe, haksızlığa, vurgunculuğa, merhametsizliğe...) karşı olmalı, kendisi bunlara bulaşmamalı ve halkı korumalıdır.

5- HER ŞEY MİLLETİMİZ VE MEDENİYETİMİZ İÇİN YAPILMALIDIR: Oy vereceğim Devlet Başkanı, yapacağı bütün icraat ve projeleri, tarih şuuru ve ilmin aydınlığında Türk Milleti'nin kültür ve medeniyetinin geleceğine yönelik yapmalıdır. Bu projeler mutlak surette, kaliteli, verimli, milli kültüre uygun ve helâl yollardan olmalıdır.

6- EĞİTİMDE MİLLİLİK VE İLMİLİK: Oy vereceğim Devlet Başkanı'nın eğitimde yetenekleri ve uygulamayı esas alan; milli, ahlâkî ve evrensel değerleri hayata geçiren; Allah’tan başka hiçbir şeye kulluk etmeyen, çağı anlayıp çağa meydan okuyan nesiller yetiştirecek Ahilik eğitim sistemini inşa edeceğine inanırsam O'na oy vereceğim. Söz...