Sporseverler soruyor: “İlçelerimize destek, Kırşehir’e köstek! Geçmişten ders almayan siyasiler hâlâ Kırşehirimizi cezalandırıyor?”

Kim sahip çıkacak bu spor tesislerimize?

Bizim Çocuklar, EURO 2024'e galibiyetle başladı Bizim Çocuklar, EURO 2024'e galibiyetle başladı

AK Parti Kırşehir Milletvekili Necmettin Erkan’ın geçtiğimiz günlerde Çiçekdağı’nda bulunan İlçe Sahasının tekrar müsabakalara hazır hale getirilmesi için müjdeli haberi verirken, Kırşehir’deki spor tesislerine gereken önem verilmediği için tel tel dökülüyor.

Kırşehir spor kamuoyu, “Çiçekdağı’nın tesisleri bakımdan geçerken, Kırşehir’deki tesislerle neden kimse ilgilenmiyor?” diye sitemde bulundular.

AK Parti’nin 2019 yerel seçimlerinde Kırşehir’de Belediye Başkanlığı’nı kaybetmesi ile birçok devlet yatırımının ya durdurulduğunu, ya da ertelendiğini belirten vatandaşlar, “Kırşehirliler bize oy vermiyor diyerek Hükümet Konağı’nı önce durdurdular, sonra yurda çevirdiler, sonra da baktılar ki tepki çok büyük yeniden Hükümet Konağı yapılmasına razı oldular. Ama olan hem kendilerine, hem de Kırşehir’e oldu. Bugün Hükümet Konağı olmayan bir şehir var, o da Kırşehir. Ancak halkın tepkisini ciddiye almayanlara bu millet 2024 seçimlerinde bir kez daha ders verdiler. Şimdi de Kırşehir merkeze devlet yatırımlarını çok görenler, Kırşehir halkını cezalandıranlar ilçelere hizmet etmeye çalışıyorlar. İşte profesyonel ligte oynayan Kırşehirsporumuzun doğru dürüst bir stadı yok. Hatta depreme dayanıksız olduğu için maç bile oynatılmayacak. Ama Kırşehir’e yeni bir stadı çok görenler, 6-7 bin nüfuslu ilçelere spor tesisleri yaparak hizmet ettiklerini sanıyorlar. Ama Kırşehir halkını cezalandıranları unutmaz ve ilk seçimde onlara unutmayacakları büyük bir ders daha vereceklerdir” diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Sporseverler, Bağbaşı Sahasına tribün, 2 No’lu Futbol sahasının ise nizami müsabakalar oynanabilmesi için zemin yenileme çalışmaları yapılması gerektiğini ifade ediyorlar.

**BAĞBAŞI’NA, ACİL TRİBÜN YAPILMALI!

Kırşehir’de başta Amatör Futbol takımları olmak üzere bir çok futbol branşına ev sahipliği yapan Bağbaşı Semt sahasında tribünün olmaması seyirciler tarafından tepki toplama devam ederken, oturacak yer olmadığı için seyirciler maçları ayakta izlemek zorunda kalıyor.

Amatör Küme olmak üzere, Akademi Ligi ve alt yaş kategorileri müsabakalarının oynandığı Bağbaşı Sentetik Sahasının tribününün olmaması birçok seyircinin de maçlara gelmemesine sebep oluyor.

4 bir yanı tel örgülerle çevrili olan ve maçları takip etmek isteyenlerin ayakta izlediği Bağbaşı Sentetik Sahasına bir an önce tribün yapılması gerekiyor. Tribün yapılmaması durumunda maçların Bağbaşı Sahası’nda oynanmama tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliriz.

Zaten şehir olarak tesis sıkıntısı çektiğimiz bu dönemde birde güzide mahallemiz olan Bağbaşı’nda maçların oynanmama durumunda karşılaşmaların nerede oynanacağı akıllarda soru işareti uyandırıyor.

Yetkililerin derhal bu konuya el atıp bir an önce Bağbaşı sahasında seyircilerin rahatlıkla müsabakaları takip edebilecekleri haline getirmeleri gerekiyor.

**2 NO’LU SAHA, İÇLER ACISI DURUMDA!

Kırşehir Ahi Stadyumu’nun hemen yanında bulunan 2 No’lu Sentetik sahasında bakımsızlıktan resmen çürümeye yüz tutmuş durumda. 2 No’lu futbol sahanın ceza sahası ve penaltı noktası yamalanmış, sahanın kenarı ise resmen toprak oluşmuş.

Bu sahada maç yapan futbolcuların her an sakatlanabileceğini belirten spor kamuoyu bu konuda Kırşehir’deki il yöneticilerini göreve davet etmişlerdi.

Yıllardır amatör küme ve alt yapı müsabakalarının oynandığı 2 No’lu sahaya bir an önce bakım yapılması ve Kırşehir gençlerin futbol oynamasına elverişli hale getirilmesi gerekiyor.

Gençlik Spor Bakanlığı’nın dünyalar kadar para harcadığı 2 No’lu sahanın bir an önce yenilenmesi veya bakıma alınmasını isteyen amatör takımlar dertli mi dertli.

Kırşehir’de görev yapan antrenörlerin ortak yaptıkları açıklamada, bu sahanın uzun süredir bu şekilde kaldığını, hiç kimsenin ilgilenmediğini söylerken, “Ayıptır günahtır. 2 No’lu saha yıllardır amatör takımların hizmetinde, biraz bakımla bu saha tekrar eski haline dönebilir. Olmuyorsa yeniden yapılabilir. Birçok ilde sahaların çok iyi durumdayken, Kırşehir’deki bu saha neden bakımsızlıktan kaderine terk edilmiş durumda. Yetkililer bir an önce sahalarının bakımını yapıp, futbol oynamaya elverişli hale getirmeleri gerekiyor. Aksi takdirde, sahaların olmaması, Kırşehir’de futbolun bitme noktasına geleceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kırşehir’de geçmiş yıllarda 40’e yakın amatör kulüp bulunurken, bugün 7-8 takımın bulunmasının da bu sahipsizlikten kaynaklandığını belirten spor kamuoyu, bu konuda gerekli çalışmaların zaman geçirilmeden yapılması için Vali H. Mete Buhara ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin’i göreve davet ettiler.  

Muhabir: Fahrettin Toker