Şehrimizde geçen ve atılan atıklarla pis kokuların yayılmaya başladığı ve adeta sinek ve sivrisinek üreten bir konuma gelen Kılıçözü Irmağı’nın temizlenmesi isteniyor.

         Özbağ’danKesikköprü’ye kadar uzanan hatta bulunan Kılıçözü Irmağı bazı sorumsuz kişilerin attığı atıklarla kirletiliyor. Bir de son yıllarda Devlet su İşleri tarafından temizlenmemesi nedeniyle yosun ve otlardan geçilmeyen Kılıçözü Irmağı adeta mikrop yuvası haline geldi.

Şehir merkezinden geçen ve yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte otlarla bürünen Kılıçözü Irmağı pis kokular saçarken, etrafa kötü kokular yayıyor. Bu durum da halkı rahatsız ediyor.

Kırşehir Belediyesi’ne ait kent Park’ın içinden geçen ırmak  sık sık temizleniyor. Ancak burada da zaman zaman kötü kokular ve görsel kirlilik yaşanıyor.

Tüketici güven endeksi temmuzda aylık bazda yüzde 3,1 azaldı Tüketici güven endeksi temmuzda aylık bazda yüzde 3,1 azaldı

Devlet Su İşleri Müdürlüğü tarafından zaman zaman temizlik yapılsa da, çevrede bilinçsiz vatandaşların buraya çöp atması ve havaların ısınmasıyla birlikte dere içerisinde otların büyümesi ve sinek ve sivrisinek gibi haşerelerin çoğalmasına davetiye çıkartıyor.

Muhabir: (HABER: FAHRETTİN TOKER)