KIRŞEHİRSPOR’UN, Çarşamba günü Ligin 23.Haftasında sahasında konuk ettiği Vanspor maçının Kırşehirli taraftarlar hakemlere büyük tepki gösterdi.

İddiaya göre bu sırada hakem odasından birisi, ''Kırşehir bu iyi günleriniz'' dedikten sonra küfretti. Bunun üzerine Amigo Halil Kurt ve taraftarlar karakola giderek maçın hakemleri hakkında şikâyetçi oldu.

Halil Kurt tarafından verilen şikayet dilekçesinde şu ifadelere yer verildi:

Ömer Halis Demir, doludizgin: 3-0 Ömer Halis Demir, doludizgin: 3-0

“Maçın orta hakemi Ferhan Kestanlıoğlu 2.yarıda 7 dakika resmi uzatma verdi. Bu esnada Kırşehirspor peşpeşe 2 gol yedi ve toplamda 11 dakika maç oynandı ve takım olarak 2 puan kaybettik. Maç bitti stadyum dan tribünde bulunan seyirciler ile birlikte giderken hakem soyunma odasında diğer seyirciler ile birlikte, ‘Bu milletin vergileri ile maaş alıyorsunuz, Türk futbolunu sekteye uğratıyorsunuz, biz Kırşehirlilerin de hakkını yiyorsunuz, bu vebal sizin boynunuza hakkımız size helal değil’ dedik. O esnada maçın orta hakemi Ferhat Kestanlıoğlu hakem soyunma odasının camını açarak, ‘Ulan Kırşehirliler bu daha sizlerin iyi günleriniz’ dedikten sonra küfür ve hakaret etti. Seyirci olarak yuhalama yaptık ve sonra orada bulunan görevli polisler bizi uzaklaştırdı, bu hakareti maçın orta hakemi yaptı bunu duydum ve gördüm, ben hakareti üzerime alındığım için şikâyetçi olmaya geldim maçım orta yan ve dördüncü hakeminden şikâyetçiyim.” (HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)