Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte geçtiğimiz günlerde Kırşehir Ziraat Odası Başkanlığı görevine seçilen Mevlüt Toprak'ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

“EMEKLİLİKTE PRİM EŞİTLİĞİ SAĞLANMALI” “EMEKLİLİKTE PRİM EŞİTLİĞİ SAĞLANMALI”

Başkan Bahamettin Öztürk, Ziraat Odası’nın yeni başkanı Mevlüt Toprak’la bir süre sohbet etti. 11 ilde yaşanan büyük deprem felaketiyle birlikte Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken başkan Öztürk, Türk halkının depremzedeler için yaptığı ayni ve nakdi yardımlarının Türk Milleti’nin birlikteliğinin en iyi göstergesi olduğunu ifade etti.

Depremzedelerin yaralarını sarmak için herkesin karınca kararınca bölgeye yardım yaptığını da belirten Başkan Bahamettin Öztürk, bu konuda Kırşehir Ahi esnafının yaptığı her türlü ayni yardımı deprem bölgesindeki ihtiyaç sahibi il ve ilçelere ulaştırdıklarını söyledi.

Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Toprak ta Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk ve yönetim kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremlerin yaralarını sarmak için her alanda yoğun çaba harcanırken afet bölgesindeki çiftçilerin de taleplerinin bulunduğunu, çiftçilerin ve yetiştiricilerin hızla üretime geçilmesi için borçların yapılandırılması, kredi sağlanması başta olmak üzere bir çok talepleri bulunduğunu belirten Başkan Mevlüt Toprak, “Deprem milyonlarca insanımızı etkiledi. Binlerce insanımız yaşamını yitirdi, yaralandı. Hükümetimiz bölge insanlarının sorunlarını çözümlemek için her türlü çalışmayı yapıyor. Tabi deprem büyük bir alanı etkilediği ortada. Bizim gibi yörede çiftçilik yapan insanlar da elindeki nakitle evini yeniden kurmaya çalışıyor ve herkesten destek bekliyor. İnşallah Türk Milleti olarak bu yaraları birlik ve beraberlik içinde saracağız" diye konuştu. (HABER: BEYHAN BALLI)