Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure ikramı yaptı.

Cacabey Meydanında yapılan aşure ikramına Vali H. Mete Buhara, Milletvekili Metin İlhan, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Araz, Kırşehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, siyasi parti temsilcileri, STK başkanları, esnaf odası başkanları, esnaf ve sanatkârlar ile vatandaşlar katıldı.

Her yılın Muharrem ayında aynı etkinliği yapmaya özen gösterdiklerini dile getiren Başkan Öztürk, “Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek için böyle geleneksel etkinliklere çok önem veriyoruz. Esnaflarımız, vatandaşlarımız, böyle etkinliklerde bir araya geliyor ve hayra ortak oluyorlar. Muharrem Ayı matem ayı olmakla beraber içinde barındırdığı Aşure Günü, paylaşmanın ve dayanışmanın perçinlendiği bir gündür. Bugünde kaynayan kazanlarda birleşen farklı tatlar gibi biz de farklılıklarımızla bir araya gelerek yeni bir tat ortaya çıkarıyoruz.

Kırşehir'de "Yılın Ahisi"  ödülü sahibini buldu Kırşehir'de "Yılın Ahisi" ödülü sahibini buldu

Bu ortak paydada bizlerle buluşan değerli protokolümüze, esnaf ve sanatkârlarımıza ve hemşerilerimize teşekkür ediyoruz. Allah hayrımızı kabul etsin inşallah.” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte toplam 5 bin kişiye aşure ikram edildi. (HABER MERKEZİ)