Kırşehir'de düzenlenen İstiklal Marşı okuma yarışmasında 1000 TL'lik ödülün sahibi olan 5. sınıf öğrencisi Yaren Bektaş, ödülü kabul etmeyerek Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağışladı.

Kırşehir Merkez Yunus Emre Ortaokulu’nda “İstiklâl Marşı’nı Güzel Okuma” yarışması düzenlendi. Yarışmada kazanan öğrencinin eğitim masraflarında kullanılması için 1000 TL'lik ödül verildi. Yarışmanın birincisi 5/B sınıfı öğrencisi Yaren Bektaş oldu.

Bektaş, kendisine takdim edilen tıpkı İstiklâl Marşı'nın yazarı Mehmet Akif Ersoy gibi kabul etmedi ve Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı'na bağışladı.

Duygusal anların yaşandığı programda konuşan Yaren Bektaş, İstiklâl Marşı’mızın şairi Mehmet Akif Ersoy’un önce para ödülü konduğu için yarışmaya katılmadığını ardından para ödülünü almamak kaydıyla İstiklâl Marşı’nı kaleme aldığını belirterek birincilik ödülünü tıpkı Mehmet Akif Ersoy gibi kabul edemeyeceğini, uygun görülmesi halinde Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlamak istediğini ifade etti.

“Asım’ın Nesli” olarak dün olduğu gibi bugün de vatanı, milleti, milli ve manevi değerleri korumak adına hazır olduklarını belirten Yaren Bektaş, "fıtrat değişir sanmayın, bu kan yine o kandır" diyerek sözlerini tamamladı.

Okul Müdürü İhsan Yavuz ise bu ulvî davranışından dolayı Yaren Bektaş’ı tebrik ederek bu tavrın herkese örnek olması gerektiğini vurguladı.

Yavuz, “Küçücük yüreklerine kocaman duygular sığdıran benim asil evlatlarım; bu ruhun yaşandığı ve yaşatıldığı okulumuzda idareci olmaktan gurur duyuyorum, başta ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, minnet ve dua ile anıyor, hepinize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Kırşehir protokolü bayram namazında bir araya geldi Kırşehir protokolü bayram namazında bir araya geldi

(HABER: FAHRETTİN TOKER)