Kırşehir Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Kazım Kaya, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in Spor Muhabiri Salih Hançer’e gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kırşehirspor’un rakiplerine ceza! Kırşehirspor’un rakiplerine ceza!

Başkan Kaya 100’üncü yılımızı kutladığımız Cumhuriyet Bayramı öncesi ligdeki tüm takımlara başarılar dileyerek bayramı galibiyetlerle taçlandırmak istediklerini dile getirdi.

Bu sezon amatör Kümede futbol Ligine 8 takımla merhaba diyeceklerini belirten Kırşehir Amatör Spor Kulüpler Federasyonu (ASKF) Başkanı Kazım Kaya, “Geçtiğimiz yıllarda maalesef takım sayıları azdı ve lige 4-5 takımla katılım oluyordu. Bu sene hocalarımızın büyük gayretleri sonucunda 8 tane takımla ligde mücadele edeceğiz. Bu sayı son 5 yılda en fazla katılım sayısı oldu. Bizler ASKF olarak takımlarımızın her zaman yanındayız. Kırşehir’in en büyük takımı olan Kırşehirspor’umuzun başarıları hepimizi çok mutlu ediyor. Kadınlar 1’inci Ligi hentbolda Kırşehir Belediyespor olsun, Bölgesel Amatör Ligi’nde ki temsilcimiz Mucurgücüspor olsun başarılarıyla her zaman övünüyoruz. Takımlarımızın her zaman yanında olduk, olmaya da devam ediyoruz. Çünkü amatörün olmadığı yerde profesyonellik asla olmaz. Bir ilde ne kadar takım sayısı ve sporcu sayısı fazla ise o ilde her zaman başarı gelir. Gerek Amatör gerekse de Ahi Evran Üniversitesi olarak sporcuların yanında olacağız. Salih Hançer kardeşim sana da emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Sporun olduğu her yerde sizlerde varsınız. Bu vesileyle yeni sezonumuz tüm takımlara hayırlı olsun. Sakatlığın ve hastalığın olmadığı, hataların az olduğu bir yıl geçiririz” ifadelerini kullandı. (Haber-Fotoğraf: Salih HANÇER)