Bozkırın Sultanları, son maçında Samsun ile berabere kaldı…

Kazanan çıkmadı: 27-27

SALON: Atatürk Spor Salonu (Samsun)

SAHA HAKEMLERİ: Mesut Erdoğan**, Muhammet Turan**

MASA HAKEMLERİ: Büşra Ayrancıoğlu*, Musa Zerdalı*

GÖZLEMCİ: Ziya Aydın

SAMSUN HENTBOL SPOR KULÜBÜ: Mina Kılıçarslan**, Dila Çepni**, Zerda Say**, Özge Furuncu**, Buse Esma Gümüş**, Aleyna Cesur**, Nisanur Cengiz**, Ceren Sili**, Selen Memiş**,Nisan Çakar**, Emine Eylül Akşan**, Senay Başaran**, Tuana Uçarlı**, Meltem İnan**, Sahra Zeliha Ay**, Karin Beşikci**

ANTRENÖR: Mustafa Öz

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR: Cansu Piren**, Özge Demir**, Berfin Şen**, Burçak Danacı**, Saliha Hatun Çelik**, Nuriye Yalçın**, Özlem Taşkın**, Buket Avcı**, Fatma Yiğit**, Esra Gözüm**, Nurhayat Şahin**, Leyla Gümüşsoy**, Emel Aydın**, Gizem Yapıcı**

ANTRENÖR: Orhan İlerisoy

İLK YARI SKORU: 13-13

MAÇ SONUCU: 27-27

EN SKORER İSİM: Tuana Uçarlı / 9 Gol (Samsun)

TÜRKİYE Hentbol Federasyonu (TFH) Kadınlar 1’inci Lig a Grubuna mücadele eden ve haftalar önce Play-Off’a kalmayı garantileyen temsilcimiz Kırşehir Belediyespor, sezonun son maçında ligde hiçbir iddiası kalmayan Samsun Hentbol Spor Kulübü ile karşı karşıya geldi. Mücadele 27-27’lik eşitlikle sona erdi ve Bozkırın Sultanları ligi 21 puanla 3’üncü sırada tamamladı.

Kırşehir Belediyespor, THF Kadınlar 1’inci Ligi’nde sezonun son karşılaşmasında Samsun’a konuk oldu. Cuma günü Samsun Atatürk Spor Salonu’nda oynanan ve Mesut Erdoğan, Muhammet Turan hakem triyosunun birlikte yönettiği maçın ilk devresi 13-13’lük eşitlikle sona erdi.

Mücadelenin 2’nci yarısında da her iki ekibin mücadelesi galibiyet için yetmezken karşılaşma 27-27’lik eşitlikle sona erdi ve her iki taraf beraberliğe razı oldu.

Maçın en skorer ismi Samsun’dan 9 golle Tuana Uçarlı oldu. Kırşehir Belediyespor’un 27 sayısı 8 golle Özge Demir’den gelirken Özge’yi 6 golle Gizem Yapıcı, 4 Golle Esra Gözüm, 2’şer gollerle Cansu Piren, Burçak Danacı, Saliha Hatun Çelik ve Emel Aydın takip etti.

8 TAKIM BELLİ OLDU…

THF 1’inci Ligi A ve B Grubunda 2022-2023 sezonunun sona ermesinin ardından temsilcimiz Kırşehir Belediyespor’un mücadele ettiği A grubunda Elazığ SYSK takımı 26 puanla lider olarak tamamlarken, Sivas Belediyespor 23 puanla 2’nci, 21 puanla Kırşehir Belediyespor 3’üncü, 18 puanla Trabzon Ortahisar Belediyespor ise 4’üncü sıradan Play-Off vizesi aldı.

THF 1’inci Ligi B grubunda ise Bursa Büyükşehir Belediyespor 34 puanla grubunu ilk sırada bitirirken, Polatlı Belediyespor 31 puanla 2’nci, Aksaray Belediyespor 26 puanla 3’üncü, Karaman Minik Atılım Spor Kulübü ise 21 puanla 4’üncü sırada tamamladı.

Meslek Lisesi’nde futbol turnuvası düzenlendi Meslek Lisesi’nde futbol turnuvası düzenlendi

Temsilcimiz Kırşehir Belediyespor, Bursa, Polatlı, Aksaray ve Karaman ile 21-25 tarihleri arasında Zonguldak ilinde düzenlenecek olan 1’inci Lig Play-Off maçlarında karşı karşıya gelecek.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)