Kazakistan Cumhuriyeti Eğitimden Sorumlu Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Merey Mukazhan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya ve Genel Sekreter Mehmet Zeki Küçük’ü ziyaret etti.

KIRŞEHİRLİLER VAKFI’NDAN REKOR ÖĞRENCİ BURSU KIRŞEHİRLİLER VAKFI’NDAN REKOR ÖĞRENCİ BURSU

6 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşen ziyaretlerde ikili anlaşmalar çerçevesinde uluslararası öğrenci ve akademik personel değişim programları konuşuldu. Görüşmede Türkiye ve Kazakistan arasında üniversiteler arasında kurulan ortaklıklarda ciddi ilerlemeler kaydettiklerini anlatan Rektör Karakaya, ilerleyen yıllarda üniversitemizin uluslararası düzeyde daha da iyi noktalara geleceğini söyledi.

Karakaya, üniversitemizin Kazakistan’la olan ilişkilerinin de artarak devam edeceği müjdesini verdi.

Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Merey Mukazhan da kendisinin bir Türkiye sevdalısı olduğunu dile getirerek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin yabancı öğrencilere gösterdiği misafirperverliği takdir etti.

Rektör Karakaya görüşme sonunda müsteşar Mukazhan’a teşekkür etti. Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Merey Mukazhan daha sonra Kazak öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti. (HABER MERKEZİ)