Mucur Kaymakamı Osman Şahin 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Kaymakam Şahin yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

TAHİR UÇAR: “BİZ ONUN SAYESİNDE EKMEK PARASI KAZANIYORUZ” TAHİR UÇAR: “BİZ ONUN SAYESİNDE EKMEK PARASI KAZANIYORUZ”

“Ya istiklâl ya ölüm” parolasıyla hareket eden ulusumuzun aydınlık yarınlarını müjdeleyen Zafer Bayramımızın 101. yılına ulaşmanın mutluluğu içindeyiz. 

                Malazgirt Savaşı ile kapılarını açtığımız Anadolu’nun, Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile sonsuza dek Türk yurdu olarak kalacağı tüm dünyaya gösterilmiştir. Milletimizin bağımsızlığına her şeyden fazla önem verdiğinin bir nişânesi olan 30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca karşılaştığı tüm engelleri birlik ve beraberlik içerisinde, inanç ve kararlılıkla aşan milletimizin gücünü bir kez daha ortaya koymuştur. Kahramanlıklarla dolu tarihimiz; bu zaferle korkusuzluğun, yurtseverliğin yeni bir destanı olmuştur. 
                Bu eşsiz zafer; vatanına, özgürlüğüne, değerlerine olan inançla esir yaşamaktansa ölmeyi şeref bilenlerin eseridir. Bu kutlu zafer; bir top mermi için evladını kurban eden anaların, kendini kağnıya koşacak kadar büyük bir yüreğe sahip ‘Elif’lerin zaferidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi minnet ve rahmetle anıyor, her birine şükranlarımı sunuyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun." (HABER MERKEZİ)