Eyyam-ı Bahur adı verilen çöl sıcakları Kırşehir ile birlikte Türkiye'nin dört bir yanında etkisini göstermeye devam ediyor.
Kırşehir'de hava sıcaklıklarında termometreler bugün 39 dereceyi gösterdi. Kırşehir'de vatandaşların bir kısmı evlerinden dışarı çıkmazken kalan kısmı ise çıktıkları alanlarda ağaç gölgeliklerinde serinlemeye çalıştılar.

Meteorolojik kaynaklardan 40 dereceye kadar çıkan sıcaklıklarla ilgili sevindiren bir gelişme paylaşıldı. Salı gününden itibaren sıcaklıkların 8-9 derece birden düşeceğini belirten yetkililer, tüm yurtta yağışlı havanın etkili olacağını kaydetti.

KIRŞEHİR'DE KARADENİZ RÜZGARI ESTİ KIRŞEHİR'DE KARADENİZ RÜZGARI ESTİ

Türkiye'de, Eyyam-ı Bahur sıcaklarının etkisiyle termometreler 40 dereceleri gösterirken, sıcaklardan bunalan vatandaşlar da serinlemek için sahillere ve parklara akın ediyor. Çöl sıcaklarıyla mücadele eden vatandaşları serinletecek haber ise bugün meteorolojik kaynaklardan geldi.

Meteoroloji, Marmara Batı karadeniz İç Ege ve göller bölgesinde yağmur yağacağının bilgisini paylaştı. Kırşehir'de ise hava sıcaklıkları düşecek. (HABER: FAHRETTİN TOKER)