Kurban kesemeyenler 3-5 kilo et almayı tercih ediyor

 Kasaplarda et satışlarının arttı!..

             Kırşehir’de kurban fiyatlarının yükselmesi kasaplardaki et satışlarının artmasına neden olması bekleniyor.

         İsminin açıklanmasını istemeyen bir kasap, kurbanlık koyun fiyatlarının 10-15 bin, düve ya da tosun kurbanlık fiyatlarının ise 20-25 bin lira arasında olacağını, bütçesi uygun olmayanların bu fiyatlarla kurban kesemeyecekleri için bayramı kasaplarda alacakları etlerle geçirecekleri düşündükleri için kasap esnafının buna göre hazırlık yaptığını ifade etti.

         Sığın etinin kilosunun 500 ile 600 lira arasında değiştiğini belirten kasaplar, “Kurbanlık fiyatları maliyetlerden dolayı arttı. Bu da doğal olarak insanların bütçesini zorluyor. Bütçesine uygun kurban alamayacak vatandaşlar, başkalarının gözüne bakmamak için bayramı ailesiyle birlikte geçirmek isteyenler kavurma yapıp et yemek için kasaplardan et almayı tercih ediyor. Geçen yıl de kurban kesemeyen vatandaşlar, bayramı kasaplardan aldığı 3-5 kilo et ile geçirdiler” ifadelerini kullandı.

Maddi imkânları kurban kesmeye yetersiz kalan vatandaşlar, eş ve çocuklarına bayramda et tattırmak amacıyla 3-5 kilo et almak için kasapların yolunu tutuyor.

Başkan Ekicioğlu’na tebrik  ziyaretleri devam ediyor Başkan Ekicioğlu’na tebrik ziyaretleri devam ediyor

Yaşanan ekonomik sıkıntılar ve hayat pahalılığından dolayı alım gücü düşen emekli bir vatandaş “10 bin liralık maaş ve 3 bin liralık bayram ikramiyesi ile bir ay nasıl geçinip, buradan arttırıp da kurban keseceğiz? Ne yapılım benim gibi emekliler bu bayramda da kurban kesemeyecekler. Çocuklarımız ve torunlarımız için bayramda etin tadına bakabilmek için kasaplardan 3-5 kilo et almayı edeceklerini sanıyorum. Yoksa bu fiyatlarla Kırşehir’de pek çok kişinin kurban keseceğini düşünmüyorum” dediler. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER