Başkan Ekicioğlu’ndan, Ramazan Ayı Mesajı

 “Kardeşlik duygularımızı güçlendirdiğimiz ve kucaklaşarak bayram ettiğimiz bir aydır”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bugün ilk orucun tutulmasıyla başlayacak olan Ramazan ayı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ramazan ayının kötü sözden arınma, yetim hakkına el uzatmama, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının güçlendirildiği ve kucaklaşarak bayram edilen bir ay olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, mesajında şunları ifade etti:

“Kırşehirli hemşehrilerimin ve İslam dünyasının 'Hoş Geldin' diyerek karşılayacağı ve bayram ederek uğurlayacağı Ramazan ayı sadece bir oruç ayı, sadece bir nefis terbiyesi ayı değildir. Ülkemizde, bölgemizde ve dünyada barışın sağlanması, anaların daha fazla ağlamaması için büyük bir fırsat olarak değerlendirilmesi dileğinde bulunduğumuz bu ay, kötü sözden arınma, yetim hakkına el uzatmama, yardımlaşma, dayanışma, hoşgörü, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı güçlendirdiğimiz ve kucaklaşarak bayram ettiğimiz bir aydır. Bu duygu ve düşüncelerle insanın yaşadığı her mekânda vatandaşlarımızın ve İslam dünyasının Ramazan ayını en içten duygularla kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dileklerimle sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.'' (HABER MERKEZİ)