KARAHAN-GRUP Genel Koordinatörü Kırşehirli hemşehrimiz Prof. Dr. Duran Bülbül, “Bizim için başka Kırşehir yok. Küçülen dünyadabüyük ve güçlü bir Kırşehir, benim için olmazsa olmazdır”

 KARAHAN-GRUP’tan Kırşehir’e yatırım kararı

Kırşehir'de devlet desteğiyle kurduğu serada 12 ay boyunca sebze üretiyor Kırşehir'de devlet desteğiyle kurduğu serada 12 ay boyunca sebze üretiyor

İstanbul’da 30 yıldır faaliyet gösteren Myran Tekstil ve Bilka Giyim olarak triko sektörünün önde gelen üreticilerinden birisi olan Karahan Grup, Kırşehirli hemşehrimiz Prof. Dr. Duran Bülbül’ün ısrarlı tutumları sonucu Kırşehir’e yatırım yapma kararı aldı.

Daha önce yatırımını Niğde ya da Malatya’ya yapmayı düşünen KARAHAN GRUP’un Genel Müdürü Burak Kaan Karahan, Karahan Grup da çalışmasını istediği Kırşehirli akademisyen Prof. Dr. Duran Bülbül’ün tek çalışma şartı olan “yatırımın Kırşehir’e yapılması” üzerine ısrarları sonucu yatırım tercihini Kırşehir’e aldı.

Sadece Kırşehir üzerine yapılacak yatırımla 200 kişinin istihdam edileceğini, ardından bu sayının 750’ye çıkacağını belirten KARAHAN-GRUP Genel Koordinatörü Kırşehirli hemşehrimiz Duran Bülbül, “Sadece bizi değil Kırşehir’e İstanbul’da başka grupları da taşmak hedefimiz. Ayrıca üretim alanlarımızla ilgili Kırşehirli hemşehrilerimize yan üretim dallarını da oluşturmayı hedefledik.  Yeter ki Kırşehir’in yerel yöneticileri önümüzü açsınlar. Bizim için başka Kırşehir yok. Küçülen dünyada büyük ve güçlü bir Kırşehir benim için olmazsa olmazdır. Kırşehir’de meslek okullarında tekstil bölümü açılması da önceliğimiz olacaktır. Yeniden üreten bir Kırşehir. Ayrıca Kırşehir’de “Tekstil Kent” kurmak da diğer bir hedefimizdir. Kırşehir’e tekstil kenti kurarak 10 bin istihdam sağlayabiliriz” dedi.

KARAHAN-GRUP Genel Müdürü Burak Kaan Karahan, Kırşehir’e yapmayı kararlaştırdığı yatırımla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

“Karahan Grup 30 yıldır İstanbul’da faaliyet gösteren Myran Tekstil ve Bilka Giyim olarak triko sektörünün önde gelen üreticilerinden biridir. Bu süre içerisinde elde ettiğimiz tecrübe ve birikimlerimizden faydalanarak faaliyetimizin önemli bir kısmını, hızla değişmekte olan dünya koşullarının etkisi ve önemini dikkate almış olup Anadolu’da da sürdürmeye karar verdik. Tercih olarak teşvik unsurlarını dikkate almış olup, Anadolu’nun çeşitli şehirleri ile yapılan görüşmeler sonucunda Genel Koordinatörümüz Sn. Prof. Dr. Duran Bülbül Hocamızın ısrarlı tutumu ve Yönetim Kurulumuzun ortak kararı üzerine; yatırımlarımızı memleketimiz Kırşehir’de yapma kararına vardık. Yapacağımız yatırımlar, Kırşehir Belediyesi, Kırşehir Ticaret Odası ve Kırşehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı ile yaptığımız görüşmeler neticesinde ve ilgili birimlerin sağladığı destekler sayesinde hız kazanmıştır.

“Karahan Grup olarak öncelikli amacımız yerel ekonomiye katkı sağlayarak Kırşehir’in dünya üzerinde büyüyen ve kalkınan bir şehir olmasına destek olmaktır. Planlamalarımız dahilinde; hedefimiz 2023 Mart ayı itibariyle fabrikamızı faaliyete geçirip, yeni ve köklü bir istihdam olanağını değerli Kırşehirlilere sunmaktır. Karahan Grup bünyesinde çalışmak isteyen arkadaşlarımız https://www.karahan-grup.com/insan-kaynaklari/ adresine başvuru yapabilirler.

“Karahan Grup olarak; memleketimiz Kırşehir’de yapacağımız yatırımlara katkı sağlayan, emeğini esirgemeyen ve her zaman yatırımcının yanında durmaya gayret eden Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Ekicioğlu’na ve ekibine, Ticaret Odası Başkanımız Sayın Mustafa Yılmaz’a, Organize Sanayi Odası Başkanımız Sayın Süleyman Eraslan’a ve bu yolculukta bizimle yol alan, her zaman Kırşehir halkının yanında olan Sn. Prof. Dr. Duran Bülbül’e ve bozkırın incisi Kırşehirli hemşerilerimize teşekkür eder şükranlarımızı sunarız.” (HABER: CEMRE BAYRAM)