10 ilde yaşanan ve tüm Türkiye’yi sarsan depremin bilançosu her geçen gün artıyor

 

KAN AĞLIYORUZ!..

Borsa Başkanı Yavuz’dan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret Borsa Başkanı Yavuz’dan Hisarcıklıoğlu’na ziyaret

Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen 7.7 ve 7.5 büyüklüğündeki iki yıkıcı depremin ardından Türkiye yasa bürünürken 10 ilimizden acı haberler gelmeye devam ediyor. Kırşehir halkı da depremzedeler için yardımda bulunmak için adeta seferber oldu.

Pazartesi sabaha karşı meydana gelen merkez üstü Kahramanmaraş olan iki büyük depremle birlikte 10 ilde ölen ve yaralananların sayısındaki artış her dakika artarken, kurtarma haberleri az da olsa yüreklere su serpiyor. Ancak tablonun vahameti büyük.

Kırşehir’de vatandaşlar Kırşehir Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Kırşehir Belediyesi’nin öncülüğünde açılan yardım kampanyasına yoğun ilgi gösteriyor. Kırşehir’de vatandaşlar depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yiyecek, içecek, battaniye, giyim kuşam başta olmak üzere birçok ürünü Aşıkpaşa Spor Salonu’na götürerek teslim ediyor.

Deprem bölgesine yardım göndermek isteyenler kar yağışı ve soğuk havaya rağmen ellerinde taşıdıkları gıda, hijyen malzemesi, bebek bezi, çadır, mont, bot, battaniye ve ısıtıcı gibi gerekli ihtiyaç malzemelerini deprem bölgesindeki halka ulaştırılmak üzere yetkilileri teslim ediyor.

Deprem bölgesindeki depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılamak için Kırşehir’deki sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, meslek örgütlerinin çağrılarıyla toplanan yardım malzemeleri bölgeye ulaştırılıyor.

Cacabey Meydanı’nda Kızılay’ın kurduğu kan bağış kampanyasına da vatandaşların yoğun ilgi göstermesi dikkat çekiyor. (HABER: BEYHAN BALLI)