“HİÇ KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR” “HİÇ KİMSENİN HADDİNE DEĞİLDİR”

Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı Bülent Ozan, CHP İl Genel Meclis Üyesi Yılmaz Zengin'in meclis toplantısında anlattığı şirket kurulması konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

CHP Kırşehir İl Genel Meclis Üyesi Yılmaz Zengin, meclis toplantısında şirket kurulumu yapıldığını, adrese teslim ihalelerin yapılacağını iddia etmişti. Kamuoyunda büyük yankı uyandıran açıklamalara ilişkin İl Genel Meclis Başkanı Bülent Ozan sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı.

Başkan Ozan yayınladığı açıklamada şunları ifade etti:

"4 Haziran 2024 tarihinde İl Genel Meclis toplantımızda yaşanan gelişme hakkında açıklama yapılması haiz olmuştur.İl Genel Meclisimizin olağan toplantısında, İl Özel İdaresi tarafından işletilmek üzere daha önceden çalışmalarına başlanan şirket kurulum çalışması gündeme alınmıştır. Söz konusu şirketin 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinden önce yani bizler seçilmeden daha eski bir tarihte kurulmasına, idari amirler izniyle karar alınmıştır.Bu şirket; bir il genel meclis üyesinin anlattığının aksine tamamen köylerimize hizmetin daha kısa sürede ve hızlı ulaştırılması amacını taşımaktadır. Söz konusu şirket, kilit parke, mıcır taş ve kum gibi köylerde temel gereksinim duyulan ihtiyaçların, daha hızlı şekilde ulaştırılarak, hizmetin aksamadan gerçekleştirilmesi hedefiyle hazırlanmıştır.

“Birçok ilde (komşu ilimizdeki Kırıkkale İl Özel İdaresi şirketine ait kilit parke fabrikası mevcuttur) benzer şirketleşme uygulamaları bulunmaktadır. Ayrıca çevre düzenlemesi, bayındırlık, iskan, toprağın korunması, yol, su kanalizasyon, bakım onarımın yanı sıra acil yardım ve kurtarma gibi faaliyetlerde kullanılacak ekipman ve personellerde bu şirketin içinde yer alacaktır.Ancak, art niyetli ve kamuoyunu yanlış yönlendirecek çalışmaların içinde yer alarak, memleketimize yapılacak önemli bir yatırımın ve en az 25 kişilik istihdamın önüne geçmeye çalışılmak istenmiştir.Öte yandan söz konusu il genel meclis üyesinin sadece kendi konuşmasını “Gizli kayıt” imajı vererek çekim yaptırması, Kırşehir İl Genel Meclis Başkanı ve diğer il genel meclis üyelerinin de konuşmaları kesilerek özellikle montajlanması, çok kısa sürede de sosyal medya üzerinden paylaşım yapılması (yaptırılması) tamamen kamuoyunu yanlış yönlendirme ve algı hedefiyledir.Şu unutulmamalıdır ki, yapılan davranış baştan aşağı saygısızlık ve gerçeği yansıtmayan ifadeler barındırmaktadır. Art niyet aramak, hakaret içerikli cümleler ile başkalarını zan altında bırakmak, yanıltıcı bilgilerle kamuoyunu yanlış yönlendirmek aslında şehre zarar vermektir" ifadelerine yer verdi. 

Muhabir: FAHRETTİN TOKER