Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında voleybol, basketbol ve masa tenisi branşlarında kamu kurumlarının katılımı ile birlikte kurumlar arası, iş birliğini artırmak, insanların bedenen ve ruhen sağlıklı olmalarını sağlamak ve spor yapma alışkanlığını kazandırmak amacıyla 81 il de eş zamanlı olarak düzenlediği “Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kutlamaları Kamu Spor Oyunları” projesinin İç Anadolu Bölge finali Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde düzenlenerek büyük ilgi gördü.

19-22 Ekim 2023 tarihleri arasında 4 gün boyunca 13 ilden gelen takımlar Aşıkpaşa Spor Salonu, Kırşehir Spor Salonu, Cacabey Gençlik Merkezi Spor Salonu ve BESYO Spor Salonunda düzenlenen müsabakalar sonunda dereceye girenler belli oldu.

Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kutlamaları Kamu Spor Oyunları İç Anadolu Bölge Finallerinde dereceye giren Voleybol,  Basketbol 3X3 ve Masa Tenisi Bay-bayan takımlarında sporcu, antrenör ve yöneticiler ile birlikte toplamda 500 e yakın sporcular katıldı.

Voleybol,  Basketbol 3X3 ve Masa Tenisi branşlarında bay bayan kategorilerinde birinci olan takımlara kupa madalya ve başarı belgeleri Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Numan Nafiz Şahin ve şube müdürleri tarafından takdim edildi.

Yapılan açıklamada, “Dereceye giren tüm takımlara ve sporculara Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ailesi olarak tebrik eder, Ankara ilinde yapılacak olan Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kutlamaları Kamu Spor Oyunları Türkiye Finallerinde başarılar dileriz” ifadelerine yer verildi.(HABER MERKEZİ)

GENÇLİKSPOR, POLATLI MAÇINA HAZIR! GENÇLİKSPOR, POLATLI MAÇINA HAZIR!