"GENÇLERİMİZİN VE KADINLARIMIZIN ÖNÜNÜ HER ZAMAN AÇALIM" "GENÇLERİMİZİN VE KADINLARIMIZIN ÖNÜNÜ HER ZAMAN AÇALIM"

31 Mart yerel seçimlere az bir süre kala siyaset kazanı kaynamaya devam ediyor. Belediye Başkan Adayları son kozlarını oynarken, yaptıkları gaflarda vatandaşlar arasında konuşulmaya başlandı.

Kaman Belediye Başkanı Necati Çolak'ın yönetimindeki bir dönem AK Partili Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yakup Eğri'nin sık sık yaptığı "Kaman'ı gerçek belediyecilik ile buluşturacağız" açıklaması Kaman'daki diğer başkan adayları arasında hayretle karşılandı.

Kaman'da Cumhur İttifakı'nın adayı olarak 31 Mart seçimlerine hazırlanan AK Parti'li Emre Demirci seçim çalışmalarını ilçe merkezinde yoğun şekilde sürdürürken, 2019’da AK Parti’den Kaman Belediye Başkanlığı’na seçilen ve bu görevinin başında bulunan Necati Çolak'ın bir süre Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüten ve halen AK Parti Kaman İlçe Başkanlığı görevini sürdüren Yakup Eğri, yaptığı açıklamalarda “Gerçek belediyecilik meddosuylma çıktığımız olduğumuz yolda Cumhur İttifakı birleşenleri olarak genç başkan adayımız, vizyon sahibi Emre Demirci kardeşimize sonuna kadar güveniyoruz. Belediyecilik olarak, bizim bu ilçe insanına hizmet borcumuz var. Emre Demirci başkanımızla daha güçlü bir şekilde AK kadrolar olarak hizmete kaldığımız yerden devam edeceğiz" derken, AK Parti Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal'ın da "İnşallah gerçek belediyecilik hizmetine Kaman kavuşsun diyoruz" açıklama yapması Kaman'da günün tartışma konusu oldu.

Kamanlılar AK Parti İl Başkanı Seher Ünsal ile İlçe Başkanı Yakup Eğri'nin açıklamalarını değerlendirerek "Kamanımızı zaten 5 yıldır muhalif belediye başkanı değil, AK Partili Belediye Başkanı Necati Çolak yönetmiyor muydu? Madem yönetiyordu neden gerçek belediyeciliği 5 yıldır sergileyemedi de şimdiki yeni başkan adayı sergileyecek?" ifadelerini kullanarak eleştirilerde bulundular.

(HABER: FAHRETTİN TOKER)