Kaman Kaymakamı Mehmet Usta 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Ahi Evran Camii ve Türbesi Miniatürk’te Ahi Evran Camii ve Türbesi Miniatürk’te

“30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünü gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz” diyen Usta mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Milletimizin bütün dünyaya cesaret ve fedakârlığını, azim ve gayretini, tevekkül ve inancını, milli değerlerine bağlılığını gösterdiği, en zor şartlarda bile esaret altına alınamayacağını ispatladığı bugün, 30 Ağustos Zaferi'nin 101. yıl dönümünü gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.
30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor koşullarda ve her şeyin bittiği sanılan bir dönemde, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış onurlu bir zaferdir. 
Bu kutlu zafer, milletimizin vatanı başta olmak üzere kutsal saydığı değerlere zarar vererek istila etmek isteyen düşmana karşı, mücadeleden yılmadığının, bağımsızlığı, birlik ve bütünlüğü, bekası söz konusu olduğunda millet olarak tek ses ve tek yürek olduğunun göstergesidir.
Bu düşüncelerle, Büyük Atatürk'ün mukaddes vatanımızın birliği ve bütünlüğünü perçinlediği ve dünyaya kabul ettirdiği bu çok anlamlı Zaferin yıldönümünde, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, vatanın bütünlüğü ve Yüce Türk Milleti'nin bağımsızlığı uğruna hayatlarını feda eden, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum."
(HABER MERKEZİ)