SALON: Aşıkpaşa Spor Salonu (Kırşehir)

HAKEMLER: Gökhan Çapar**, Devir Altaş**

OSMAN YALÇINLAYA AND. LİSESİ: Nisan Deren Ata**, Nisa Nur Özkur**, Mercan Çelik**, Fatma Nur Kılıç**, Fatma Çelik**, Zeynep Arık**, Elif Berktaş**, İclal İlhan**, Emir Altın**,

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Alper Ertuğrul Ünlü, Özgür Özdemir

KAMAN BORSA İSTANBUL FEN LİSESİ: Eylül Akça**, Ela Aslanbaş**, Tuana Demirel**, Hatice Yıldız**, Seher Maraş**, Pembe Karakoç**, Sudenaz Gür**, Nurdan Polat**, Rana Demirci**, Yurdagül Yumuşak**, Deniz Kavaklı**, Semanur Aksu**

BEDEN EĞİTİMİ ÖĞRETMENİ: Serap Karahan**

SETLER: 25-17, 25-15, 25-18 (Kaman Fen Lisesi), 27-25 (Osman Yalçınkaya)

MAÇ SONUCU: 3-1 (Kaman Fen Lisesi)

2023-2024 Eğitim-Öğretim yılı, Okul Sporları faaliyet raporunda yer alan liseler arası genç kızlar voleybol B’de A Grubu’nda mücadele eden iki ekip Kaman Fen Lisesi ile Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi karşı karşıya geldi.

Çekişmeli ve kıran kırana geçen maçı Fen Lisesi 3-1 kazanarak gruptan çıkmayı garantiledi. Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi ise Fatımatüz Zehra’nın ardından Kaman Fen Lisesi’ne de kaybederek gruptan elendi.

Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanan ve Gökhan Çapar ile Devir Altaş’ın birlikte yönettiği karşılaşmaya etkili bir oyunla başlayan ve rakibini hataya sürükleyen taraf olan Kaman Fen Lisesi ilk seti 25-17 alarak seride durumu 1-0’a getirdi.

Karşılaşmanın 2.setinde oyuna ortak olan Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi 27-25 kazanarak maçta durumu 1-1’e getirdi.

Mücadelenin 3’üncü setinde toparlanan Kaman Fen Lisesi rakibini 25-15 yenerek skoru 2-1 yaparken son setide 25-18 kazanarak maçıda 3-1 galip tamamladı.

Bu sonucun ardından Osman Yalçınkaya Anadolu Lisesi 2 maçını da kaybederek gruplara veda ederken, Kaman Fen Lisesi ise ilk maçını kazanarak gruplardan çıkmayı garantiledi.

Kaman Fen Lisesi, 2.maçında yarın Fatımatüz Zehra Kız İmam Hatip Lisesi ile karşı karşıya gelecek.

U12 Gençler Ligi’nde  13. hafta heyecanı U12 Gençler Ligi’nde 13. hafta heyecanı

Mücadele saat 11.30’da Aşıkpaşa Spor Salonu’nda oynanacak.

(HABER-FOTOĞRAF: SALİH HANÇER)

Editör: İlknur öncü