Kırşehir Kaman Demirli Köyü'nde katı atık toplama alanı olarak belirlenen yerde gerekli tedbirlerin alınmaması hem görsel açıdan çirkinlik oluşturuyor, hem de gelecekte sağlık açısından ciddi sıkıntılar yaratacağı bildiriliyor.

Edinilen bilgiye göre Kaman Demirli Köyü Muhtarlığı tarafından İl Özel İdaresi'ne başvuru yapılarak çöp toplama alanının etrafına çekilmek üzere tel temini edildiği, ancak aradan geçen 1 yıla rağmen nedense bu alanın tellerle çevrilmediği öne sürüldü.  

Çöp toplama alanı alarak oluşturulan yerde biriken çöpler büyük tehlike oluşturmaya devam ediyor. Köy halkından gelen şikayetlerde, çöp toplama alanındaki çöplerin rüzgarla birlikte ana yola kadar savrulduğu, alana katı atık toplamak için girildiği ve yakın bir zamanda salgın hastalığa kadar neden olabileceği dillendiriliyor.

Demirli Köyü'nde boş bir arazide oluşturulan çöp toplama alanına yığılan çöpler çevreye yayılıyor ve kötü koku oluşturuyor. Bu alan muhtarlık tarafından İl Özel İdaresi'nce temin edilen tellerle neden çevrilmedi? İl Özel İdaresi konuyla yeteri kadar ilgilendi mi? Konu yetkili birimlerce takip ediliyor mu? Bu alan halkın sağlığını gerçekten tehdit ediyor mu?

Bu alana acil müdahale edilmesi gerektiği, yoksa önümüzdeki süreçte salgın hastalığa davetiye çıkaracağı için bölgede önleminin alınması gerektiğini hatırlatırız. (HABER: FAHRETTİN TOKER)

MHP’li İl Genel Meclisi üyesi  adaylarından gazetemize ziyaret MHP’li İl Genel Meclisi üyesi adaylarından gazetemize ziyaret