Mazhar Uzun vefat etti Mazhar Uzun vefat etti

Filistin’deki Müslüman kardeşlerimize yapılan saldırılar nedeniyle

 

Kaman Ceviz Festivali’nin

müzik ve eğlence kısmı iptal

 

Kaman ilçemizde bu yıl 32’incisi düzenlenen “Kaman Ceviz, Kültür ve Sanat Festivali"nin müzik ve eğlence kısmı İsrail tarafından Filistin’deki Müslüman kardeşlerimize yönelik kanlı saldırılar nedeniyle iptal edildi.

Kaman Belediye Başkanlığı, Festivali’nin müzik ve eğlence kısmının iptal edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada, “Kaman Cevizi tanıtmak ve Kaman esnafına katkıda bulunmak amacıyla geleneksel olarak düzenlediğimiz ve bu yıl 14-15 Ekim tarihlerinde 32. gerçekleşecek olan Ceviz Kaman Kültür ve Sanat festivalimizin müzik ve eğlence kısmı günlerdir şiddetli bir şekilde devam eden Filistin-İsrail savaşı nedeniyle Kaman Belediye festival komitesinin ortak kararıyla iptal edilmiştir. Filistin'deki Müslüman kardeşlerimizin içinde bulunduğu bu durum bizi ziyadesiyle derinden üzmektedir. Bir an önce bu acının son bulması İslam aleminin en büyük temennisidir. Festivalimizin müzik ve eğlence kısmı dışındaki diğer etkinliklerimiz devam edecektir. Kaman ceviz satışı stantlarımızdan Kaman cevizine temin edebilirsiniz. Tüm halkımıza anlayışlarından dolayı teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

Bu arada “32. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali” yarın saat 11.00'de Mehteran Eşliğinde Festival kortej yürüyüşü ile başlayacak.

El sanatları resim sergisi ziyareti, yazar buluşması ve kitap standı ziyareti, Türk Dünyası Müzik ve Halk Dansları Gösterisi, Kaman Arkeoloji Müzesi Gezisi ve yemek ikramı, Ceviz Bahçesi ziyareti, Çocuklar için şişme oyun park ve çeşitli etkinlikler, “En İyi Ceviz ve Ceviz Bahçesi Yarışması” ödül töreni gerçekleştirilecek.

“Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali”  çerçevesinde Saim Altaş, Zülfikar Karakuş, Duygu Karakuş ve Sefo’nun sahne alacağı müzik ve eğlence kısmı iptal edildi.  

Festival programının ikinci günü olan 15 Ekim Pazar günü saat 10.00'da “En İyi Cevizli Baklava Yarışması”yla başlayacak “Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali” Ulusal Bilek Güreşi Yarışması, Ulusal Taekwando Yarışması, Yazar Buluşması ve standı ziyareti, Devlet Tiyatroları Çocuk Oyun Sahnesi, “Kaman Sesini Arıyor Yarışması”, El Sanatları ve Resim Sergisi ziyareti, “En İyi Cevizli Baklava Yarışması” ödül töreni ile 32. Kaman Ceviz Kültür ve Sanat Festivali son bulacak. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)