Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi, Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) sürecine katkı sağlayan kriter başkanları ve üyelerine yönelik bir teşekkür belgesi takdim töreni düzenledi.

6 Aralık 2023'te gerçekleştirilen bu özel törene Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Musa Özata ve Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter ve Kalite Yönetim Koordinatörlüğü EFQM Kriter Grubu Başkanları ve üyeleri katıldı.

         Törenin açılış konuşmasını gerçekleştiren Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Musa Özata, kalite çalışmalarının uzun bir sürece dayandığını ve üniversiteye geldiği ilk günlerden itibaren bu sürece tanık olduğunu belirtti.

ISO süreciyle başlayan bu çabanın, YÖKAK Kurumsal Akreditasyon Programı kapsamında 2022 yılında alınan 5 yıl süreli tam akreditasyon belgesi ile devam ettiğini ve son olarak EFQM Üstün Performansta Yetkinlik düzeyinde 5 Yıldız ödülüyle zirveye ulaştığını ifade etti.

Prof.Dr. Özata, bu süreçte emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ederek, gelecekte de yeni başarılar elde etme hedefiyle yollarına devam edeceklerini vurguladı.

         Rektör Yardımcısı ve Kalite Yönetim Koordinatörü Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ise konuşmasında kalitenin süreklilik ve kurumsallık gerektiren bir yolculuk olduğunu dile getirerek, bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Özellikle Kalite Yönetim Koordinatörlüğü ekiplerine ve kriter gruplarının liderlerine vurgu yaparak, ortaya konan adanmışlık ve özverinin bu başarının temelini oluşturduğunu belirtti.

Törenin devamında, EFQM sürecine katkı sağlayan kriter komisyonu başkan ve üyelerine teşekkür belgeleri takdim edildi.

Tören, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek’in “Ahiliğin İzinde Mükemmelliğe Yolculuk” sloganıyla gelecekte daha büyük başarılara ulaşma temennisi ile sona erdi.

Aleyna Çakır'ın annesi ile babası su kuyusuna düştü; itfaiye ekipleri kurtardı Aleyna Çakır'ın annesi ile babası su kuyusuna düştü; itfaiye ekipleri kurtardı

Törende, EFQM Yolculuğuna katkı veren Kriter grubu üyeleri ile hatıra fotoğrafı çekildi.

Bu tören, Ahi Evran Üniversitesinin kalite odaklı çalışmalarının göstergesi olurken, gelecekteki hedeflere birlik, beraberlik ve dayanışma ruhuyla ilerlemeye devam edeceğinin de bir ifadesi olarak kayıtlara geçti. (HABER MERKEZİ)