Geleneksel Türk kahvesi fiyatlarına zam üstüne zam gelmeye devam ederken, Kırşehir’de bir kilo kahvenin fiyatı 500 liraya yükseldi.

Kırşehir Cacabey Meydanı'nın karşısında bulunan meşhur Kurukahvecilerde bir kilo taze çekilmiş Türk kahvesi 500 liradan satışa sunuluyor.        

Kurukahveciler çalışanı Kemal Yılmaz, gazetemiz muhabirine taze çekilmiş Türk kahvesinden ikram ederken, kalitesi ve fiyatı hakkında bilgi verdi.

“Türk Milleti her zaman, millî birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir” “Türk Milleti her zaman, millî birlik ve beraberlikle güçlükleri yenmesini bilmiştir”

Kemal Yılmaz, yumuşak içim Türk kahvesi hakkında; "Kurukahveciler Kuruyemiş, Türkiye genelinde marka olmuş bir kuruluştur. Kurukahveciler Kırşehir Şubesi olarak, vatandaşlarımıza en kaliteli has Türk kahvesini istekleri üzerine taze taze çekerek satışını yapıyoruz. Mağazamızda satışa sunduğumuz Türk kahvesini isteyen müşterilerimize önce tadımını yaptırıyoruz. Yumuşak içim ve lezzetli kahve satmak bizi diğer kahve satıcılarından ayıran en büyük özelliktir. Kahve fiyatları son zamanlarda çok yükseldi. Maalesef şu anda çekirdek Türk kahvesini 700, çekilmiş kahveyi ise 500 liradan satışa sunuyoruz.”

Editör: Fahrettin Toker