12 Mayıs 2020 tarihinde ihalesi yapılan ve yaklaşık 30 milyon lira harcanarak yapımı tamamlanan 25 Yataklı Mucur Devlet Hastanesi 9 Nisan Pazar gününden itibaren halkın hizmetine sunuldu.

AK Parti Ankara Milletvekili Kırşehirli hemşehrimiz Hacı Turan ile Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz’ın Sağlık Bakanlığı nezdinde yaptıkları yoğun girişim ve çabaları sonucu ihale edilerek yapımı tamamlanan ve geçmiş aylarda hastanenin ihtiyacı olan araç gereç, tefrişat ve diğer donanımları tamamlanarak hasta kabulüne başladı.

Kırşehir Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Mucur Devlet Hastanesi yeni hizmet binasında sağlık hizmete açılırken. İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu Mucur Devlet Hastanesi yeni hizmet binasını yerinde inceleyerek Başhekim Dr. Fulya Afşar ve Hastane Müdürü Veli Koç’tan bilgiler alarak istişarelerde bulundu.Ziyarete Başkan Yardımcısı Dr. Enis Behiç Yaşlı’da eşlik etti.

TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU KAPATILDI TÜRKİYE OKUL SPORLARI FEDERASYONU KAPATILDI

Bu arada Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, 9 Nisan’dan itibaren hasta kabulüne başlayan yeni Mucur Devlet Hastanesi’nin tüm Mucur halkına hayırlı olması dileğinde bulundu. (HABER: NURTEN CEYLAN)