Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Ankara’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

                24 Nisan 2024 tarihinde Ankara’da Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve Türkiye Çevre Ajansı (TÜÇA) Başkanı Mahmut Kaçar’ı ziyaret eden Rektör Karahocagil, bölgesinde parlayan bir yıldız olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin akademik ve fiziki gelişimini anlattı.

                Ziyaretlere Rektör Karahocagil’e Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi RektörüGenel Sekreteri Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter de eşlik etti.

                Ziyaretler sırasında Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi çalışmaları ve akademik başarıları hakkında Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve TÜÇA Başkanı Mahmut Kaçar ile görüşen Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, ilimizin dışarıya açılan kapısı olan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin fiziki yapısının da güçlendirilmeye devam ettiğini anlattı.

Kırşehir Medya Türk’ün ödül töreni Pazar günü Kırşehir Medya Türk’ün ödül töreni Pazar günü

                Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin kurulduğu günden bu yana akademik olarak önemli başarılar elde ettiğini belirten Rektör Karahocagil, bölgesinde de AR-GE ve bilimsel çalışmalarıyla gelişen, büyüyen bir üniversite olduklarını kaydetti.

                Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Bakan Yardımcısı Tuzcuoğlu, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Cengiz Köseoğlu ve TÜÇA Başkanı Kaçar, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile her türlü iş birliğine hazır olduklarını dile getirerek Rektör Karahocagil’e teşekkür ettiler.(HABER MERKEZİ)