Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ev sahipliğinde Kırşehir hayvancılığının genel değerlendirmesi yapıldı.

5 Haziran 2024 tarihinde Senato Salonunda Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Güneş başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Atilla Tan ile Genel Sekreteri Battal Çelik, Ziraat Odası Başkanı Mevlüt Toprak, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Erol Doğan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkan Yardımcısı Nurettin Alkan, Çağlayanlar Tarım Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti. Sahibi Rüştü Çağlayan, Çağ Grup Besi İşletmesi Müdürü Mehmet Suyuak,  Kangal Tarım Hayvancılık, Gıda Sanayi Ltd. Şti. Sahibi Önder Kangal, Süleyman Aydın Tarım Hayvancılık Sanayi Ltd. Şti. Sahibi Yalçın Aydın, Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Şirin, Ahi Zootekni Derneği Başkanı Doç. Dr. Gökhan Filik, Zootekni Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Şahin, Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ertuğrul Kul, Dr. Öğr. Üyesi Hayrettin Çayıroğlu İle Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Yavuz katıldı.

Toplantıda Ziraat Fakültesi Tarımsal Biyoteknoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emre Şirin tarafından “Entansif Sistemde Koyun Yetiştiriciliği”, Tarla Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tamer Yavuz tarafından “Yem Bitkileri Üretimi” ve Dr. Öğr. Üyesi Hayrettin Çayıroğlu tarafından ise “Besi Hayvanlarının Nakliyesi ve Alıştırma Dönemlerinde Dikkat Edilmesi Gerekenler” hakkında sunumlar gerçekleştirildi. Sunumların ardından sivil toplum kuruluşları ile özel işletme sahipleri, yapılacak ortak çalışmalar ve üretim sırasında karşılaştıkları sorunların çözümü hakkında fikir alışverişinde bulundular.

Toplantı sonunda sivil toplum kuruluşları ile özel işletme temsilcileri sunumlardan aldıkları bilgilerden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade ederek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil ve ekibine teşekkür ettiler.

Milletvekili Erkan’ın talebiyle bir okulumuz daha proje okul oldu Milletvekili Erkan’ın talebiyle bir okulumuz daha proje okul oldu

Toplantının belirli periyotlar şeklinde devam etmesini temenni eden temsilciler, işletmelerin Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi akademik personeli ile öğrencilerine her zaman açık olduğunu söylediler. 

Kaynak: (KAEÜ BÜLTEN)