Londra merkezli uluslararası yükseköğretim derecelendirme kuruluşu, Times Higher Education (THE) Dünyanın En İyi Genç Üniversiteleri 2024 listesini açıkladı.

Dünya genelinde 50 yaşın altındaki genç üniversiteleri eğitim kalitesi, bilimsel araştırmaları, bibliyografik atıfları, uluslararası görünürlüğü ve endüstriyel gelirlerine göre ele alan Times Higher Education’a göre, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi en iyi genç üniversite sıralamasında 601+ bandında yer alarak yeni bir başarıya imza attı.
                Yükseköğretim Kurulu (YÖK)’ten yapılan açıklamaya göre THE 2024 Genç Üniversite Sıralaması için 79 ülkeden gerekli kriterleri sağlayan 673 üniversite değerlendirmeye alındı.

İncelemeler sonucunda Genç Üniversiteler Sıralamasına bu yıl Türkiye’den 58 üniversite girdi. 2020 yılında 23, 2021 yılında 31, 2022 yılında 40 ve 2023 yılında 47 Türk üniversitesi sıralamada yer almıştı.

Mehmet Akif Ersoy mezunları okul bahçesinde buluştu… Mehmet Akif Ersoy mezunları okul bahçesinde buluştu…

EN İYİ GENÇ ÜNİVERSİTELER SIRALAMASINA İLK KEZ GİRDİK

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin kalite ve Ar-Ge odaklı çalışmalarının sonuçları ortaya çıkmaya devam ediyor. THE’nin yaptığı listeye en iyi genç üniversiteler alanında ilk kez giren, paydaşlarıyla şehre, bölgeye ve ülkemize katkı sağlamak adına çalışmalarını sürdüren Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nin eğitim-öğretim, araştırma-geliştirme ve uluslararasılaşma çalışmalarıyla önümüzdeki dönemde başka ilklere de imza atması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Editör: Çiğdem Sönmez