Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde geleneksel hale getirilen “Akademik Başarı Ödül Töreni”nin ikincisi gerçekleştirildi.

29 Eylül 2023 tarihinde Ahi Evran Kongre ve Kültür Merkezi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda düzenlenen törene, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ali Güneş, Prof. Dr. Hüseyin Şimşek ve Prof. Dr. Musa Özata, Genel Sekreter Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin İlter, akademik ve idari birim yöneticileri, akademisyenler ve davetliler katıldı.

Geçtiğimiz yıl ilki yapılan Akademik Başarı Ödül Töreninde bu yıl da “Bilim Teşvik Ödülleri” ve “Genç Bilim İnsanı Ödülü” olmak üzere iki kategoride ve 8 alanda gerçekleştirilerek 28 akademisyenlere ödülleri verildi.

Törenin açılış konuşmasını Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek yaptı. Şimşek konuşmasında, Akademik Başarı Ödül Törenini geleneksel hale getirmek istediklerini belirterek her yıl düzenli olarak yapacaklarını kaydetti.

Törenin yapılma amacının paydaş bağlılığını artırmak, kurumsal kültürü güçlendirmek ve akademisyenleri cesaretlendirmek amacıyla üniversitenin ödül yönergesi çerçevesinde düzenlendiğini söyleyen Prof. Dr. Hüseyin Şimşek, iki yıldır düzenli yapılan ödül törenine önümüzdeki yıllarda daha çok akademisyenin başvuru yapmasını temenni ettiklerini sözlerine ekledi.

Akademik Başarı Ödül Töreninin Üniversite Akademik Destek Gelişim Ofisi tarafından organize edildiğini vurgulayan Şimşek, törende emeği geçen herkese teşekkür ederek Akademik Başarı Ödüllerini almaya hak kazanan akademisyenleri de tebrik etti.

         Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Şimşek’in açılış konuşmalarının ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil söz aldı.

Rektör Karahocagil konuşmasında, Akademik Başarı Ödül Töreninin yapılma amaçlarına değinerek törenin kurumsal kültürün güçlenmesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla yapıldığını dile getirdi.

Akademik Başarı Ödül Töreni ile bilimsel çalışmaların teşvik edilmesinin planlandığını kaydeden Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, “Bilimsel çalışmalara teşvik ile akademik başarılarımızı artırmak istiyoruz.” dedi.  

Akademik Başarı Ödül Törenini geleneksel hale getirmeyi planladıklarını da anlatan Rektör Karahocagil, bu tür etkinlik ve çalışmalarla paydaş bağlılığını da güçlendireceklerine inandıklarını söyledi.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak AR-GE çalışmalarına ağırlık vereceklerini dile getiren Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, bu kapsamda üniversitenin bazı birimlerinde değişikliğe giderek çalışmalarını geliştireceklerini vurguladı.

Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret Necdet Özbay'dan Kırşehir Basın Konseyi'ne ziyaret

Üniversitenin ihtisaslaşmaya ağırlık vermesinin önemli olduğunu kaydeden Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, pilot üniversite projeleri kapsamında yeni projelerin de üretilmesinin gerekli olduğunu sözlerine ekledi.

         Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi olarak amaçlarının iyi insan yetiştirmek olduğuna da vurgu yapan Rektör Karahocagil, bu yolda birlikte yürüyecekleri yol arkadaşının da çok önemli olduğunu belirterek üniversitenin tüm akademisyenleri ile birlikte hareket etmelerinin gerekli olduğunu dile getirdi.

Üniversite akademik personeli ile çok sık bir araya gelerek istişareler ve toplantılar yapmayı da planladıklarını anlatan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil, “İstişarelerde ve toplantılarda birlikte aldığımız kararları, yine birlikte uygulayacağız.” dedi.

Konuşmasının sonunda Rektör Karahocagil, törenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek Akademik Başarı Ödüllerini alan akademisyenleri de tebrik etti.

         Akademik Başarı Ödül Töreni, Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kasım Karahocagil’in akademisyenlere ödüllerini takdim etmesinin ardından sona erdi. Akademik Başarı Ödüllerini Alan Akademisyenlerin isimleri Ahi Evran Üniversitesi'nin internet sitesinde yayınlanmıştır. (HABER MERKEZİ)