Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık:

 “KADINLARIMIZ YOKSULLUKLA MÜCADELE EDİYOR!”

Memleket Partisi Kırşehir İl Başkanı Gülay Baltalık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaptı, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı.

Mesajında, kadınların emek, adalet, hak ve hürriyet mücadelesinde dünya tarihinin her döneminde örnek direnişlerle anıldığını hatırlatan Baltalık, yaşamın her alanında kadın erkek eşitliğine inandıklarını belirtti. Ayrıca kadınların açlıkla, sefaletle, yoksullukla mücadele ettiğine dikkat çekerek, evlerde huzurun kalmadığını söyledi.

Baltalık, açıklamasını şu şekilde sürdürdü:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, çağdaş dünya kadınlarının sahip olduğu tüm kazanımları elde eden, seçme seçilme hakkını birçok Batı ülkesinden daha önce kazanan kadınlarımız günümüzde ne yazık ki şiddete, ayrımcılığa ve eşitsizliğe maruz bırakılmıştır. Kadını birey olarak yok sayan anlayışın son temsilcisi olan AKP iktidarlarının kadın ve erkek eşitliğini hiçe sayıp, bu anlayışla uyguladığı politikalar nedeniyle toplumsal hayattan ve iş hayatından koparılan kadınlar istihdamdan yeterli kadar pay alamamakta, bu nedenle de yoksulluktan, işsizlikten ülkemizde en fazla etkilenen kesimi oluşturmaktadır.

“Türkiye, ne yazık ki son yıllarda hak ve kazanımlarının her gün gerilediği, kadın cinayetlerinin hiç eksik olmadığı, toplumsal ve iş hayatından kadınların dışlandığı bir ülke konumuna doğru sürüklenmiştir.

“Evin huzuru olmazsa sokağın huzuru, sokağın huzuru olmazsa kentin huzuru olmaz. Huzurun birinci şartı ekonomik özgürlüktür. Adına ne derseniz deyin, bugün geldiğimiz noktada kadınlarımız; açlıkla, sefaletle, yoksullukla mücadele ediyor ve tenceresini kaynatamıyor. Evlerde huzur adına bir şey kalmadı. Kurtuluş Savaşı’nda destan yazan kadınlar, bugün de kişiliklerinin ve haklarının yok sayılmasına, ülkesinin karanlığına gömülmek istenmesine karşı gelecek ve ülkesinin geleceğine mutlaka sahip çıkacaktır.

KIRŞEHİR'DE 23 NİSAN COŞKUSU KIRŞEHİR'DE 23 NİSAN COŞKUSU

“Bu duygu ve düşüncelerle, kadına yönelik cinsiyet ayrımcılığının sona erdiği, kadına şiddetin olmadığı, sosyal yaşamın her alanında, yönetimin her aşamasında kadınların daha çok yer aldığı bir düzende barış ve refah içerisinde yaşayacağımız yarınlar dileğiyle, tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum." (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)