Türk Ocakları Kırşehir Şubesi Reisi Süleyman Doğan:

 

“Kadına yönelik şiddet ve

istismarın bir an önce

son bulmasını istiyoruz”

 

Türk Ocakları Kırşehir Şubesi Reisi Süleyman Doğan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Mesajında Türk toplumunda kadının rolü ve önemine dikkat çeken Süleyman Doğan, kadına yönelik her türlü şiddetin ve istismarın son bulmasını diledi.

Başkan Doğan, mesajında şunları ifade etti:

“Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, geçmişten günümüze erkeklerle birlikte sosyo-kültürel, siyasal tarihimizin inşa ve ihyasında büyük roller üstlenmiş Türk kadını tarihin her döneminde vefakârlığı ve kahramanlığıyla ön planda olmuştur. Tomris Hatundan Nene Hatuna kadar Türk tarihi kadınlarımızın kahramanlıkları ile doludur.

“Evinde, işinde, siyasette ve gerekirse cephede elinden gelenin en iyisini yapan Türk kadını tarih boyunca bu üstün vasfını her zaman ortaya koymuştur.

“Nesiller anaların eseridir, beşik sallayan eller gün gelmiş dünyayı sallamıştır. Alparslanlar, Fatihler, Mustafa Kemaller, Başbuğ Türkeşler yetiştiren analar, her türlü övgüye fazlasıyla layıktır.

“Cennet annelerin ayakları altındadır” inancına sahip bir dinin mensupları, kadını sürekli el üstünde tutmuş bir milletin fertleri olarak kadına şiddete hayır demek bizim en önemli görevimizdir.

“Bu duygu ve düşüncelerle Türk Ocakları Kırşehir Şubesi olarak 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutluyor, kadına yönelik her türlü şiddet ve istismarın bir an önce son bulmasını diliyorum.

“Ne Mutlu Türkün Diyene!....” (HABER MERKEZİ)