Türkiye Hentbol Kadınlar 1’inci Lig A grubunda Play-Off mücadelesi veren temsilcimiz Kırşehir Belediyespor, önceki gün Ağalar Konağı’nda teknik heyet ve idareciler Pazar günü zorlu Artvin maçı öncesi akşam yemeğinde bir araya geldi.

Kırşehir Belediyesi Kadın Hentbol takımı Başkanı Alper Kılıç, Kırşehir Belediyesi Spor Müdürü Ünsal Bektaş, takımın antrenörü Orhan İlerisoy ve sporcular tam kadro hazır bulundular.

Pazar günü deplasmanda oynanacak olan Artvin maçı öncesi akşam yemeğinde bir araya gelen sporculara ve teknik heyete hitaben kısa bir konuşma yapan Kırşehir Belediyesi Spor Müdürü Ünsal Bektaş, “Öncelikle herkese iyi akşamlar diliyorum. Pazar günü deplasmanda oynayacağımız Artvin maçı öncesi moral yemeğinde bir araya gelelim istedik. Herkesin bildiği gibi sezonun 2’nci yarısı Pazar günü oynanacak olan maçlarla birlikte başlıyor. Bizlerde Artvin maçına hazırız ve Karadeniz’den galibiyetle döneceğimize inanıyoruz. Belediye Başkanımız sayın Selahattin Ekicioğlu, Başkan yardımcımız Sayın Osman Uçar ve kulübümüzün idarecileri sizlerden çok şeyler bekliyor. Hedefimiz kesinlikle Süper Ligi olacak. Sizlerinde gözlerinizden süper ligi istediğimi net bir şekilde görüyorum. İnşallah Artvin maçıyla 2’nci yarıya galibiyetle başlar ve sezon sonu istediğimiz puan durumunda yer alırız. Ligin 2’nci yarısında başta takımımız Kırşehir Belediyespor olmak üzere tüm takımlara sakatlığın, kavga-gürültünün ve hakem hatalarının az olduğu iyi bir sezon diliyorum” dedi.

Spor Müdürü Ünsal Bektaş’ın konuşmalarının ardından Antrenör Orhan İlerisoy’da, “Bu organizayonu yapan Kırşehir Belediyespor idarecilerine çok teşekkür ederiz. Bizlerden beklentiler büyük. Bu takımı inşallah hak ettiği yer olan Süper Lige çıkarırız. Süper Lige çıkarken tüm Kırşehir halkını de yanımızda görmek istiyoruz. İnşallah güzel bir sezon geçiririz” ifadelerini kullandı.

Belediye birimleri arası futbol turnuvası sona erdi Belediye birimleri arası futbol turnuvası sona erdi

“GALİBİYETLE DÖNMEK İSTİYORUZ”

Artvin maçı öncesi gazetemizin Spor Muhabiri Salih Hançer’e açıklamalarda bulunan Kırşehir Belediyespor Kadın Hentbol takımı Antrenörü Orhan İlerisoy, kazanmak istediklerini belirterek, hedeflerinin 2’nci yarıya galibiyetle başlamak olduğunu söyledi.

Artvin takımının her ne kadar alt sıralarda olduğunu, bunun kendileri için hiçbir önemi olmadığını belirten tecrübeli teknik adam, “Artvin takımı Play-Off hedefinden uzaklaşmış alt sıralarda yer alan bir takım. Bizler gerçek oyunumuzu sergileyip iyi skorlar alıp üst sıralara doğru tırmanmak istiyoruz. Artvin maçı zor geçecek. Sonuçta kendi evlerinde oynuyorlar. Güzel bir karşılaşma olacak. İnşallah güzel karşılaşmanın sonunda galibiyetle ayrılan ve evimizde 2 puanla giden taraf biz oluruz. Kadromuzda gerçekten üst düzey oyuncular var. Şehir ile bütünleşerek sezon sonu mutlu sona ulaşıp Kırşehir halkına Süper Lig hediye etmek istiyoruz. Bizlerin yanında olup bu gençlere destek versinler. İnanın destek verildiğinde başarıda ardından geliyor. Artvin maçını inşallah iyi bir skorla tamamlar ve 2’nci yarıya galibiyetle başlarız” açıklamasında bulundu.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER)