Başkan Ekicioğlu: “Kadınlar daha güçlü, daha bilinçli ve daha sorumlu olduğu zaman toplum da daha güçlü olacaktır”

 

Kırşehir Kent Konseyi işbirliği ile yapılacak olan Kadın Emek Pazarı Cacabey Meydanı’nda 4-13 Ağustos tarihleri arasında açık kalacak ve burada Kırşehir halkına hizmet verecek.

Kadın Emek Pazarı Katılımcıları ile gerçekleştirilecek olan Kadın Emek buluşmasında emekçi kadınlar ürettikleri ürünlerin satışını gerçekleştirecekler.

“Ticaret Bakanlığı olarak kadın  kooperatiflerinin daima yanındayız” “Ticaret Bakanlığı olarak kadın kooperatiflerinin daima yanındayız”

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, sosyoekonomik açıdan kalkınmanın tartışmasız ön koşulunun kadın emeğinden geçtiğinin altını çizerek “Bilindiği üzere toplumsal yaşamımızda kadın-erkek eşitliği temel bir haktır. Kadınların erkeklerle sadece kâğıt üzerinde değil, toplumsal yaşamın her alanlarında eşit hak ve fırsatlara sahip olmalarını, eşit muamele görmelerini, özgür ve eşit insanlar olarak aynı zamanda ekonomik alana katkı sunacak üretimlerini de Kırşehir Belediyesi olarak önemsiyoruz. Mayıs ayında açılışını gerçekleştirdiğimiz Kadın Emek Pazarı’nda emekçi kadınlarımız üretmiş oldukları ürünleri hemşehrilerimize sunmakla kendilerinin ekonomik alanda da var olduklarını göstermekte ve isterlerse neler yapabileceklerini göstermektedirler. Şu bilinmelidir ki bizim Belediyecilik anlayışımızda kadınların kendi yaşamlarını istedikleri şekilde düzenlemelerinin çok önem arz etmektedir. Şu unutulmamalıdır ki kadınlar aile içinde, kamusal yaşamda ve de iş hayatında daha eşitlikçi bir ilişki talep etmektedir. Kadınlar daha güçlü, daha bilinçli ve daha sorumlu olduğu zaman toplum da daha güçlü olacaktır. Sosyoekonomik kalkınmanın tartışmasız ön koşulunun kadın emeğinden geçtiğinin bilinciyle 4-13 Ağustos tarihleri arasında Cacabey Meydanı’nda açık kalacak olan Kadın Emek Pazarı’nın tüm emekçi kadınlarına vermiş oldukları emekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Kırşehir Belediyesi tarafından, gurbetçi hemşehrilerimizin izin-tatil dönemleri de göz önüne alınarak hazırlanan Gurbetçi Şenliği 8-9-10 Ağustos 2023 tarihlerinde Cacabey Meydanı’nda yapılacak. Ücretsiz olan programlar saat 19:30’da başlayacak.

Kırşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Cacabey Meydanı’nda 1 ve 2 Ağustos tarihlerinde ücretsiz olarak organize edilen Gurbetçi Şenliği’nin 2.’sinde üç gün boyunca yine ücretsiz konserler verilecek. (HABER MERKEZİ)