Aslen Mucurlu olan hemşehrimiz Kadın Doğum Uzmanı Dr. Esma Yıldırım Şarlak, Yenice Mahallesi’nde açtığı özel muayenehanesinde Kırşehir halkına hizmet vermeye başladı.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan ve ardından Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı mezuniyetiyle Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimi olarak mesleğine yön veren Dr. Esma Yıldırım Şarlak, “Doğup büyüdüğüm memleketim Kırşehir’de hemşehrilerime en iyi sağlık hizmetini vermek için buradayım. Vizyonumuz; milletimizin beklenti ve ihtiyaçlarını göz önüne alarak doğal hak olan sağlıklı yaşam hakkına erişimde ulaşılabilirlik, bütüncül bakış açısıyla bilimi yakından takip ederek kaliteyi sürekli artırma yönünde hizmet vermek, ilerleyen bir kurum olarak ülkemizde lider sağlık kurumlarından biri olmaktır. Misyonumuz; toplumun yaşam kalitesini yükseltmek ve tıbbın gelişimine katkı sağlamak amacıyla koruyucu ve iyileştirici sağlık hizmetlerini hastalarımıza uluslararası standartta sunabilmek, modern tıbbın gerekliliklerini ve bilimi yakından takiple hizmet verirken geleneksel ve tamamlayıcı tıp hizmetleri de sunmak, tüm çalışanlarımızın ve hastalarımızın iyiliği ve mutluluğu için çalışmak. Kliniğimiz kadın hastalıkları ve doğum yönünden hizmet verirken sadece kadın hastaları değil, kadın erkek tüm halkımıza hizmet verebilecek kapasite ile açılmıştır. Zayıflama birimimiz, geleneksel ve tamamlayıcı tıp birimimiz ve estetik birimimiz mevcuttur” ifadelerini kullandı.

Açtığı kadın hastalıkları kliniğinde verdikleri sağlık hizmetleri hakkında da bilgiler veren Kadın Doğum Uzmanı Dr. Esma Yıldırım Şarlak, bu konuda şunları söyledi:

“Kadın hastalıkları adına kliniğimizde infertilite tedavisi (çocuk isteği), anormal ve düzensiz kanamaların tedavisi, dirençli iltihapların tedavisi, genital estetik operasyonları, lazerle (ameliyatsız) vajen daraltma işlemi, yine ameliyatsız (lazerle) idrar kaçırma tedavisi, genital siğil (HPV) tedavisi, biyopsi ve küretaj işlemleri, smear testi, lazerle genital renk açma işlemi, isteksizlik ve orgazm problemlerinin tedavisi, gebelikte 4D ultrasonografi ile değerlendirme, gebelik takibi ve daha bir çok kadın sağlığı ve hastalıklarına yönelik çalışmalarımız mevcuttur.

“Ameliyat gereği olan hastalarımız için de kliniğimiz hizmet vermektedir. İdrar kaçırma operasyonları, rahim alma ameliyatı, kist ve miyom ameliyatları, tanısal ya da operatif laparoskopi / histeroskopi operasyonları, genital estetik ve vajen daraltma ameliyatlarımızı anlaşmalı olduğumuz özel hastanelerde yapabilmekteyiz.

“Kliniğimizin anlaşmalı olduğu 2 ayrı laboratuvar mevcut olup tüm tetkikler; nadir hastalıkların tetkikleri, rutin kan testleri ve genetik tüm tetkikler dahil olmak üzere biyokimya, patoloji ve mikrobiyolojik tüm tahlillerini hastalarımızdan numunelerini alıp hastalarımızın il dışına gitmelerine gerek bırakmadan göndermekteyiz.

Diyabetli öğrenciler için seminer veriliyor Diyabetli öğrenciler için seminer veriliyor

“Hastalarımızın sağlık hizmeti alırken tertemiz bir mekânda, rahat bir ortamda, doğal hakkı olan sağlık hizmetini alırken huzurlu olmaları ve kaliteli hizmete erişmeleri için Kırşehir halkının hizmetindeyiz.”

DR. ESMA YILDIRIM ŞARLAK’I TANIYALIM

Kırşehir Mucur doğumlu. İlkokulu  Kırşehir Vali Mithat Salam İlköğretim Okulu’nda, ortaokulu Van Merkez İmam-Hatip Lisesi ve Karabük İmam-Hatip Lisesinde, devamen liseyi 75.Yıl Karabük Anadolu Lisesinde okudu. Üniversite eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yaptı. Tıp doktoru unvanı alarak Karabük Yenice ve Safranbolu ilçelerinde hekimlik yaptı. Sonrasında Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı mezuniyetimle Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimi olarak hayatıma yön verdi. Zorunlu hizmetini Erzurum Karayazı TEB ilçe Devlet Hastanesinde tamamlayıp Özel Düzce Çağsu Hastanesinde Kadın Hastalıkları ve Doğum hekimi olarak çalıştı. Bir Kırşehirli olarak memleketine hizmet vermek üzere Kırşehir’e döndü.

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Esma Yıldırım Şarlak “Memleketimizin kadın hastalıkları ve doğum alanındaki eksiğini gidermek için üzerimize düşen görevi hakkıyla yerine getirmek amacıyla Kasım 2022 itibariyle Kadın Hastalıkları ve Doğum kliniğimizi Kırşehir halkının hizmetine açtım” dedi.

Şehrimiz Yenice Mahallesi, Metin Çobanoğlu Sokak, Yenice Aile Sağlığı Merkezi Yanı’ndaki Tuzcular Apartmanı Altı’ndaki özel kliniğinde sağlık hizmeti veren Dr. Kadın Doğum Uzmanı Dr. Esma Yıldırım Şarlak’a çalışmalarında başarılar dileriz. (HABER: CEMRE BAYRAM)