Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin düzenlediği

Kadın Akademisi’nin eğitimlerinin üçüncüsü  başarı ile tamamlandı

MEB'den öğretmenlere 24 Kasım özel programı MEB'den öğretmenlere 24 Kasım özel programı

31 Mayıs 2021 tarihinde Kırşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü ile gerçekleştirdiği son etkinliği ile Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin uzun soluklu eğitim programı olma özelliğini taşıyan 3. Kadın Akademisi, kadın ve aile konusunda birbirinden farklı 12 konu ve alanında uzman, öğretim üyesi 10 akademisyen tarafından sunulan eğitimlerini 12 haftada tamamladı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ahi Evran Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nur Çetin ile Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Emine Şener konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söylediler:

“Kadın ve aileyi güçlendirerek toplumun güçlendirilmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlemiş olduğumuz 3. Kadın Akademisi kadın, aile ve toplum üçgeninde ülke kalkınmasına dolaylı katkı sağlamayı hedeflemektedir. Bunun yanı sıra, Kadın Akademisi, kadınların beşeri sermayesine doğrudan katkı sağlayarak kişisel gelişim yoluyla aile kurumunun güçlendirilmesi temel amacı ile harekete geçmiştir. Hem eğitimlerin planlanması hem de gerçekleştirilmesinde, sürecin her aşamasında katkı ve katılımları ile verimli ve etkili bir eğitim süreci geliştirilmesini sağlayan başta Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Vatan Karakaya olmak üzere eğitimcilerimiz: Sayın Prof. Dr. Ahmet Gökbel’e, Sayın Prof. Dr. Nur Çetin’e, Sayın Prof. Dr. Refik Balay’a, Sayın Prof. Dr. Ertuğrul Yaman’a, Sayın Prof. Dr. Ayfer Şahin’e, Sayın Doç. Dr. Emine Şener’e, Sayın Doç. Dr. Sultan Selen Kula’ya Sayın Dr. Öğr. Üyesi Suzan Yıldırım’a, Sayın Dr. Öğr. Üyesi Ayşegül Turan’a Sayın Dr. Fatma Feride Bilgili’ye, Sayın Araş. Gör. Ayşegül Sekman’a ve konuğumuz Sayın Kırşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Kömürcüoğlu’na teşekkürü borç biliriz. Ayrıca sürecin farklı aşamalarında değerli katkılarından dolayı Sayın Reşit Mamur’a, Sayın Erhan Yurt’a ve Sayın Murat Erkal’a çok teşekkür ederiz. Kadın Akademisi olarak, programa 12 hafta boyunca düzenli katılan ve Kadın Akademisi’nin varlığına değer katan katılımcılarımıza çok teşekkür eder, donanımları ile Türkiye’de kadının ve ailenin güçlenmesine katkı sağlama yolunda başarılar dileriz diyerek bundan sonra ki 4. Kadın Akademisi eğitimlerinin Eylül ayında başlayacağını ve müsait olan, katılmak isteyen tüm kadınlarımızın katılmalarını bekliyoruz.” (HABER MERKEZİ)