Kırşehir’den ve hemşehrilerinden kopmayan Bekir Çelik iyi ki var!..

 

            Uzun yıllar Kırşehir’de eski Sanayi Sitesi’nde tamircilik yaptıktan sonra yaklaşık 30 yıl önce İzmir’e yerleşen ve burada emlakçılık yapan hemşehrimiz Bekir Çelik, çocukluğunun geçtiği köyünün sorunlarını çözmekten büyük mutluluk duyuyor.

         1954 yılına kadar Kırşehir’in bir köyü iken, 1957’de Kırşehir’den koparılan Hacıbektaş ilçemize bağlı Karaburç köyünden olan Bekir Çelik, İzmir’de hem emlakçılık yapıyor, hem de İzmir Kırşehirliler Derneği Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor.

         İzmir’de yaşayan başta maddi durumu iyi olmayan Kırşehirli öğrenciler olmak üzere yüzlerce hemşehrimize maddi ve manevi destek veren hemşehrimiz Bekir Çelik, çocukluğunun geçtiği köyünü unutmuyor.

         Karaburç Köyü’ne sevgisini köyüne yazdırdığı “Köyümüzden geçmeyenin yolunun sonu kapalıdır” sözleriyle ortaya koyan Bekir Çelik, köyünün girişine Atatürk Büstü yaptırıp yanına Türk Bayrağı’yla birlikte “Karaburç Köyü’ne hoş geldiniz” yazısı yazdırdı.

         Bekir Çelik ayrıca köy mezarlığına yüzlerce fidan diktirdi ve cenaze namazlarının kılınması için üstü kapalı bir alan yaptırdı.

Köyüne ve Kırşehirli hemşehrilerine sevdasıyla bilinen Bekir Çelik, gazetemiz muhabirine yaptığı değerlendirmede şunları ifade etti:

“1954 yılına kadar Kırşehir’e bağlı olan ancak dönemin iktidarı tarafından kendisine oy verilmediği gerekçesiyle Kırşehir’in il iken ilçe yapılarak Nevşehir’e bağlanmasıyla köyümüz ve ilçemiz Hacıbektaş Kırşehir’den koparıldı. İlçemiz ve köyümüz bugün Nevşehir iline bağlı olsa da biz Kırşehirliyiz. Kırşehir ve köy sevdamızı hemşehrilerim çok iyi bilir. Bugün işimiz gereği İzmir’de yaşasak da asla Kırşehir’den kopmadık. Ekmeğimizi yediğimiz yerde İzmirliyiz, ama doğup büyüdüğümüz ve uzun yıllar yaşadığımız Karaburç köyümüz ve Kırşehirimiz de bizim baba ocağımızdır. Bu nedenle bugüne kadar Kırşehir’in adının geçtiği her yerde oldum, olmaya da devam edeceğim. Kırşehirim için, memleketim için, hemşehrilerim için üzerime düşecek her türlü görevi yaptım, yapmaya da devam edeceğim. Tabi bu süreçte Karaburç köyümü asla unutamam. Baba ocağımın sorunlarını her türlü taleplerini yerine getirdim, bundan sonra hayatımın sonuna kadar bu görevimi yapmaya devam edeceğim.”

Bekir Çelik, Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı İzmir Kırşehirliler Derneği’nde aktif görevini sürdürüyor ve bu konuda dernek aracılığı ile hemşehrilerine her türlü ayni ve nakdi yardımlarını sürdürerek, hemşehrilerinin takdiri kazanıyor. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)

Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye  hazırlanan öğrencilere büyük destek Kırşehir Belediyesi’nden üniversiteye hazırlanan öğrencilere büyük destek