1994 yılında Kırşehir kültürünü İzmir’de tanıtmak, yaşatmak ve İzmir ilinde doğup, büyüyen genç nesillere bu kültürü öğreterek, Kırşehir’in sahip olduğu kültürel değerlere sahip çıkmak ve İzmir’de ikametgâh eden Kırşehirlileri bir araya getirerek, dayanışma ruhu oluşturmak amacıyla kurulan ve geçtiğimiz 24 Aralık’ta tarihinde yapılan genel kurulda güven tazeleyen İzmir Kırşehir Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin yeni yönetimi görev bölümü yaptı.

Olağan Genel Kurul Toplantısının ardından ilk yönetim kurumu toplantısı Başkan Mustafa Çanakçı’nın yönetiminde biraraya geldi ve görev bölümü yaptı.

Buna göre, İzmir Kırşehir Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Mustafa Çanakçı (Başkan), Bekir Çelik (Başkan Yardımcısı), Esra Şahin

“Hemşehrilerimin sorunlarına çare olmak için bu yola çıktım” “Hemşehrilerimin sorunlarına çare olmak için bu yola çıktım”

(Sekreter), Yener Akdağ (Sayman), Üyeler: Ali Yılmaz, Ali Barış Ercan, Cenk Mısır, Deniz Sezen, Engin Temir.

Ali Şan, Denetim Kurulu Başkanı olurken, Ferda Atılgan Aycan ile

Nurettin Doğan da denetim Kurulu üyesi oldular.

Bu arada 2024 yılı Dernek üyelik aidatı 100 TL olurken, Karabağlar Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hayrullah Kelekçi, Makina Mühendisi Umut Mert Kelekçi,

Makina Mühendisi Türker Aycan, Finans Uzmanı-Bankacı Taner Biçer ve Doktor- Medikal Estetikçi Melih Nurhan’ın dernek üyelikleri başvurusu kabul edilerek üye kaydedildiler. (HABER: İLKNUR ÖNCÜ)