Müslüman aleminde her hicri yılın Ramazan ayının 15. günü kutlanan, Yetimler Günü Kırşehir’de de kutlandı.

Petlas suda kızaklama riskine karşı sürücüleri uyardı Petlas suda kızaklama riskine karşı sürücüleri uyardı

İlimizde faaliyet gösteren İyilik, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (İYİLİK-DER) Kırşehir Temsilciliği tarafından yapılan organizasyonla Kırşehir’de ki yetim çocuklar gönüllerince bir gün geçirdi.

6 Nisan Perşembe günü Ankara Caddesi’nde bulunan temsilcilik binasında gerçekleştirilen program iftar saatinde başladı.

Çocuklar pizza ve patates kızartması yedi, gitar eşliğinde şarkılar söyledi, palyaço eşliğinde danslar etti, yüzleri boyandı, pasta kesildi.

Hikaye ve boyama kitabı, şeker, çikolata, balon ve harçlıklardan oluşan hediye paketi ve bayramlık hediye kartları verilen çocukların sevinci görülmeye değerdi.

İYİLİK-DER Kırşehir Temsilciği yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan paylaşmaktır, her ramazan ayının 15’inde yetimlerimizi sevindiriyoruz. Onlara gönüllerince eğlenecekleri etkinlikler hazırlıyoruz. Yine 13 Nisan Perşembe günü de yetim çocuklarımız için bir etkinlik daha düzenleyeceğiz. Çocuklarımızın sevecekleri yemekler yediriyor, eğlendirip yüzlerini bir nebze güldürmeye çalışıyoruz. Sizler de bir çocuğu sevindirmek, bir ihtiyaç sahibine yarımda bulunmak için zekât, fitre, sadaka, kumanya ve bayramlık hediyelerinizi, bir kap çorbanızı bizlere ulaştırabilirsiniz. Ramazan iyilik ayıdır, tüm Kırşehirlileri iyilik yapamaya davet ediyoruz.”

Gönüllülük esasıyla çalışan, her zaman olduğu gibi bu ramazan ayında da faaliyetlerini aralıksız sürdüren İYİLİK-DER, Kırşehir’de hayırseverin katkılarıyla, ihtiyaç sahibi ailelere yardımlarda bulunuyor.

Hayırseverlerin evlerinde yaptıkları yemekleri kapılarından alıp, İhtiyaç sahibi ailelere ve öğrencilere ulaştırıp, durumu olmayan öğrencilere giyim yardımı, yetimlere bayramlık alımı da gerçekleştiriyor.

Yardımsever Kırşehirliler ihtiyaç sahiplerine yapacakları her türlü ayni ve nakdi yardımlar için 0553 694 40 37 numaralı telefondan İyilik Derneği’ne ulaşabilirler. (HABER: BEYHAN BALLI)