Yeşil-beyazlı temsilcimiz Bursa karşısında iyi oyun sergilediği maçı

2 sayı farkla kaybederek Süper Lig umutlarını mucizelere bıraktı…

İYİ OYUN, KÖTÜ SKOR: 28-26

SALON: GHSİM Site Spor Salonu (Zonguldak)

SAHA HAKEMLERİ: Hasan Kılıç* (Van), Kaan Çınar* (Giresun)

SAYI HAKEMLERİ: Hasan Tiryaki*, Tayfun Torçık* (İstanbul)

GÖZLEMCİ: Selçuk Ardıçlı (İstanbul)

KIRŞEHİR BELEDİYESPOR: Özlem Taşkın*, Leyla Gümüşsoy, Cansu Piren, Özge Demir, Berfin Şen, Nuriye Yalçın, Burçak Danacı, Saliha Hatun Çelik, Fatma Yiğit, Buket Avcı, Esra Gözüm, Nurhayat Şahin, Emel Aydın, Gizem Yapıcı*

ANTRENÖR: Orhan İlerisoy

YARDIMCI ANTRENÖR: Sema Topel

BURSA BÜYÜK BELEDİYESPOR: Çağla Güleç*, Damla Güleç, Hazal Çitil, Sude Çiftçi, Melike Kasapoğlu, Ecrin Çetin, Ela Yıldız, Busenur Binay, Kübra Kandemir, Güliz Karaman, Sinem Yapıcı, Eda Köşker, Beyza Ata, Büşranur Şaş, Lena Mot, Elif Çağla Şen*

Güreçşi Mehdi’den  Şahin’e ziyaret Güreçşi Mehdi’den Şahin’e ziyaret

ANTRENÖR: Merve Yılmaz

İLK YARI SKORU: 13-14 (Bursa BŞ.Bld.Spor)

MAÇ SONUCU: 28-26 (Bursa BŞ.Bld.Spor)

EN SKORER İSİM: 10 Gol / Sude Çiftçi (Bursa BŞ.Bld.Spor)

TÜRKİYE Hentbol Federasyonu (THF) Kadınlar 1’inci Lig Play-Off 2’nci maçında temsilcimiz Kırşehir Belediyespor, B grubunu lider tamamlayan Bursa Büyükşehir ile karşı karşıya geldi. Mücadeleyi yeşil-beyazlı temsilcimiz 28-26 kaybetti ve gruplardaki ilk yenilgisini aldı. Bu sonuçla Bursa puanını 7’ye çıkarırken, Kırşehir ise 3 puanda kaldı.

Zonguldak’ta düzenlenen THF Kadınlar 1’inci Lig Play-Off maçlarında 2’nci gün heyecanı başladı. İlk maçında Polatlı Belediyespor’u yenen Kırşehirspor ile Ortahisar Belediyespor’u mağlup eden Bursa Büyükşehir ile turnuvanın 2’nci gününde karşılaştı.

Zonguldak’ta bulunan Site Spor Salonu’nda oynanan ve Van bölgesinden Hasan Kılıç ile Giresun bölgesinden Kaan Çınar’ın hakem triyosunun birlikte yönettiği maça her iki takım istekli ve arzulu başlarken, karşılaşmanın ilk 30 dakikalık dilimini Kırşehir Belediyespor takımımız 14-13 geride tamamladı.

Mücadelenin 2’nci yarısında ilk yarıya göre daha etkili bir oyun sergileyen yeşil-beyazlı kızlarımız, son dakikalarda bireysel hatalardan dolayı 2 sayı farkla 28-26 kaybetti.

Bu sonuçla Süper Ligi mucizelere bırakan Kırşehir Belediyespor, turnuvanın 3’üncü gününde bugün saat 18.00’da Göktürkspor kulübü, 4’üncü ve son gününde yarın saat 14.00’da Aksaray Belediyespor’la karşı karşıya gelecek.

Kırşehir Belediyespor’da, Bursa karşısında en skorer isim attığı 6 golle kaptan Özge Demir olurken, Özge’yi 5 golle Saliha Hatun Çelik, 4’er gollerle Burçak Danacı, Gizem Yapıcı, Emel Aydın, 1’er golle Esra Gözüm, Cansu Piren ve Berfin Şen kaydetti. 

MAÇIN OYUNCUSU BURSA’DAN…

Kırşehir Belediyespor’un 2 sayı farkla kaybettiği Bursa Büyükşehir Belediyespor maçının ardından en değerli oyuncu da belli oldu.

Karşılaşmanın oynandığı Site Spor Salonunda düzenlenen en değerli oyuncu ödülü Bursa Büyükşehir Belediyespor’un kalecisi Eda Köşker oldu. Başarılı sporcuya ödülünü THF Milli takım sorumlusu Hakan Dinler verdi.

(HABER-FOTOĞRAFLAR: SALİH HANÇER/Zonguldak)